میدان نقش جهان، میدانی که جهانی شد

 (0 نفر)
اصفهان
میدان نقش جهان اصفهان

میدانی وسیع در کرانه تاریخ

ویراستار :


در سفر به اصفهان امکان ندارد که میدان نقش جهان را نبینید!

اصفهان، یکی از پرگردشگرترین و زیباترین شهر های ایران می باشد. اصفهان شهری در مرکز ایران می باشد که سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب می کند. اصفهان را می توان سومین شهر پرجمعیت و بزرگ کشورمان دانست. در ادامه قرار است در رابطه با یکی از منحصر به فردترین جاذبه های این استان یعنی میدان نقش جهان صحبت کنیم، پس با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه فوق العاده زیبا بیش تر آشنا شوید.

میدان نقش جهان، میدانی جهانی در اصفهان

یکی از زیباترین و منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری اصفهان، میدان نقش جهان یا همان میدان امام می باشد که در یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این میدان که در مرکز شهر اصفهان قرار داشته مجموعه ای از آثار تاریخی همچون کاخ عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، دروازه های چوقان، مسجد امام و سردر قیصریه و بازار قیصریه که در این میدان قرار دارند. همین موارد باعث شده تا مجموعه ای بسیار ارزشمند دوره هم جمع شوند و باعث تعجب و هیجان نه تنها ایرانیان بلکه کل دنیا شود.

مجموعه ای تاریخی در قلب اصفهان

اما مجموعه ای که در بالا نام برده شد، تاریخی بسیار بالایی را به دوش کشیده اند. این مجموعه که به دستور شاه عباس اول ساخته شد، الگو برداری شده از باغ نخجوان آذربایجان بوده و به دستان توانمند معماران و هنرمندان کشورمان بنا شده است. اما اگر به میدان نقش جهان سفر کردید خواهید دید که همه نوع تفریحاتی از جمله مکان های گشت و گذار با خانواده در اطراف میدان برای شما در نظر گرفته شده است. برای سفر به میدان نقش جهان اصفهان می توانید با مراجعه به سامانه اتراق و رزرو سوئیت در اصفهان، با خیالی راحت به این استان تاریخی و زیبا سفر کنید.

مهم ترین جاذبه اصفهان!

به جرئت می توان گفت که میدان نقش جهان اصفهان مهم ترین مکان گردشگری این استان محسوب می شود که سالانه تعداد بی شماری از گردشگران به این مجموعه سفر کرده و معماری و تاریخ بی نظیر این استان را از نزدیک تماشا می کنند. پس بدون اینکه وقت را از دست بدهید دلتان را به دل تاریخ در استان اصفهان بزنید.

"سفرتان پر از لحظات خوش"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


میدان مملو از آثار تاریخی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید