بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، نشان از تاریخ باشکوه کشور

 (0 نفر)
اردبیل
بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی

بقعه ای مذهبی و ارزشمند در اردبیل تاریخی

ویراستار :

سفری به بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، سفری به قلب اصالت و شکوه کشور

گاهی هنگام خواندن کتب تاریخی درباره شهر هایی که پیشینه تاریخی بسیار زیادی دارند، ما را کنجکاو می کنند تا قدمت این شهر ها را از نزدیک ببینیم و به اسراری که تاریخ در آن شهرها دفن کرده پی ببریم. اما می خواهیم امروز شما را با استانی 5000 ساله آشنا کنیم، یعنی استان اردبیل. اما بیایید مستقیم سر وقت بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در این استان برویم که قرار است ما را با اسرار تاریخی اردبیل و ایران آشنا کند. با اتراق همراه باشید تا به دل بقعه شیخ صفی سفری کنیم.

مرکز گردشگری اردبیل همین جاست!

حتما نام بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی را شنیده اید. این فرد بزرگ موسس فرقه صفویه می باشد که مردی قابل احترام در تاریخ است. آرامگاه این شخص بزرگ در میدان عالی قاپوی شهر اردبیل مانند الماسی می درخشد. این آرامگاه در سال 753 هجری قمری پس از وفات ایشان ساخته شد که این آرامگاه تبدیل به مشهورترین و با ارزش ترین مکان گردشگری شهر اردبیل شد. بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی طرفداران داخلی و خارجی بسیاری نیز دارد. شما با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در اردبیل این آرامگاه باشکوه را ببینید.

ساختمان بقعه با معماری اصیل ایرانی مزین شده!

اما اگر بخواهید در رابطه با نوع معماری و ساختمان بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی بدانید باید به بگوییم که این بقعه دارای معماری بی نظیری در سرتاسر ساختمان است. مجموعه کنونی شامل بیرون بقعه، سردر، مقبره شاه اسماعیل، حیاط بزرگ، حرم خانه، خانقاه، چراغ خانه، چله خانه، شهیدگاه و متعلقات دیگر می باشد. حتما زمانی که به این بقعه رفتید وقت بگذارید و تمام این مناطق را بگردید.

اشیای گران بها و ارزشمند داخل بقعه

بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی به راستی گنجینه ای گران بها در قلب اردبیل محسوب می شود. در این بقعه گچ بری و کتیبه های زیبا، نقره کاری، تذهیب، معرق و مقرنس، کتیبه هایی متعلق به خطاطان بزرگ دوره صفویه،  سنگ بری های منحصر به فرد و زیبا دیده می شود. به راستی که شکوه هنر و زیبایی در این بقعه موج می زند.

"سفرتان پر از خنده و حال خوب"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


اهمیت تاریخی و مذهبی این مکان

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید