سفری به قلب تاریخ با بازدید از مسجد جامع تبریز

 (0 نفر)
تبریز
مسجد جامع تبریز

مسجدی با معماری حیرت انگیز

ویراستار :


مسجد جامع تبریز، مسجدی به قدمت تاریخ سلجوقی

مکان های تاریخی در هر استانی می تواند بسیار با ارزش و دیدنی باشد. در این مقاله می خواهیم به استانی زیبا و تاریخی در شمال کشور یعنی استان آذربایجان شرقی سفر کنیم. شهر تبریز در این استان شهری بزرگ و تاریخی محسوب شده و آثار تاریخی بی نظیری را در دل خود قرار داده است. مسجد جامع تبریز با معماری فوق العاده زیبایی که دارد یکی از جاذبه های منحصر به فرد کشور می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با این بنای ارزشمند و تاریخی بیش تر آشنا شوید.

سفری به دوران سلجوقی برای شناخت مسجد جامع

اما اگر بخواهیم در رابطه با قدمت مسجد جامع تبریز صحبت کنیم پس باید به دوران سلجوقی باز گردیم. این مسجد تاریخی در موقعیت جغرافیایی خوب و جالبی نیز قرار گرفته است. مسجد جامع تبریز از هر طرف به بازار بزرگ تبریز می رسد و به نوعی توسط بازار محاصره شده است. این مسجد دارای دو ورودی در قسمت های شمالی و جنوبی دارد. اگر دلتان می خواهد این مسجد زیبای را از نزدیک ببینید می توانید با مراجعه کردن به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در تبریز، از جاذبه های تاریخ و گردشگری این شهر زیبا دیدن کنید.

گچبری های بسیار خاص مسجد جامع تبریز

اما یکی از ویژگی های منحصر به فرد مسجد جامع تبریز، گچبری های بسیار زیبای آن در سرتاسر مسجد می باشد. باید گفت که مسجد جامع تبریز یکی از نمونه های کامل معماری مساجد به سبک اصیل ایرانی می باشد. این مسجد در سال 1310 به عنوان اثری ملی به ثبت رسیده است. از دیگر نام های مسجد جامع تبریز می توان به مسجد جمعه و یا مسجد جامع کبیری اشاره کرد.

مسجد جامع را از نزدیک ببینیم و لذت ببریم!

همانطور که گفتیم مسجد جامع تبریز در دوره سلجوقیان ساخته شده، پس طبیعی است که معماری این مسجد به سبک و سیاق این دوره ساخته شود. درب شمالی مسجد رو به صحن و درب جنوبی نیز به کوچه در کنار مسجد باز می شود. محوطه مسجد مستطیلی شکل بوده که تماما با آجر و گچ ساخته شده است. مطمئنا بازدید از چنین مکان تاریخی برای تاریخ دوستان بسیار جذاب خواهد بود.

"سفر خوبی را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


قدمت بالای مسجد

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید