بازار تاریخی زنجان، طویل ترین بازار ایران

 (0 نفر)
زنجان
بازار تاریخی زنجان

بازاری بزرگ در دل شهر تاریخی زنجان

ویراستار :


برای خرید، بازار تاریخی زنجان را امتحان کنید!

قسمت مهم سفر های ما ایرانی ها و همچنین گردشگران خارجی، خرید است. همه ما در سفر های مختلفی که به استان های مختلف کشور داریم، سعی می کنیم که از آن محل سوغاتی مخصوصی را تهیه کنیم. شاید خرید های متنوع و گوناگونی را نیز در کنار سوغاتی داشته باشیم که در این قسمت سعی داریم به این دغدغه بپردازیم. بیایید به بازار تاریخی زنجان، بزرگ ترین بازار کشور سری بزنیم. پس با اتراق همراه باشید تا این جاذبه بازار بی نظیر را بهتر بشناسید.

این بازار تاریخی طولانی را یدک می کشد!

بنای بازار تاریخی زنجان در سال 1213 هجری قمری در زمان آقا محمد خان قاجار شروع و در زمان فتحعلی شاه به پایان رسید. همانطور که دید این بازار تاریخی قدمت بالایی را به یدک می کشد. مسلما خرید از چنین مکان تاریخی جذابیت های مربوط به خود را دارد. بازار تاریخی زنجان در قسمت جنوبی شهر قرار داشته و دارای دو قسمت بازار بالا و بازار پایین می باشد. سفرتان می تواند پر از زیبایی های تاریخ باشد اگر سری هم به این بازار بزنید.

طولانی ترین بازار کشور را از نزدیک ببیند

اما بازار تاریخی زنجان را طویل ترین بازار کشور نیز می شناسند. ساخت این بازار که بر اساس اسناد تاریخی در زمان آقا محمدخان شروع شد در ادامه نیز چندین قسمت از جمله مسجد، گرمابه، سرا و ... به آن اضافه شد. بازار تاریخی زنجان از نظر تولید و عرضه کالاها و خدمات جانبی مهم ترین مرکز اقتصادی و تجاری استان محسوب می شود. اگر دلتان یک خرید جذاب و لذت بخش را می خواهد می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در زنجان، چند روزی را در این شهر زیبا مهمان شده و از بازار این شهر دیدن کنید.

تنوع بالای بازار تاریخی زنجان

اما اگر به بازار تاریخی زنجان رفتید حواستان باشد که این بازار از 8 راسته تشکیل شده است که عبارت اند از راسته زرگرها، بزاز ها، کفاش ها، سراج ها و... می باشند. این بازار بزرگ دارای سرا ها، تیمچه ها، دالان ها، بازار ها، حمام ها و... است. مواظب باشید حین خرید در این بازرا بزرگ گم نشوید.

"سفرتان بی خطر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


قدمت بالای بازار زنجان

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکانسرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید