ارژنگ قلعه طالقان، قلعه ای قدیمی تر از تاریخ

 (0 نفر)
طالقان
ارژنگ قلعه طالقان

قلعه ای بر فراز زیبایی های طبیعت

ویراستار :


سفری کنیم به ارژنگ قلعه طالقان، قلعه ای مشرف به دره

همه می دانیم که کشورمان، یکی از کشورهای متمدن و قدیمی بین سایر کشورها است، پس طبیعی است که مناطق تاریخی و جاذبه های گردشگری همانند قلعه ها را در کشور زیاد ببینیم. در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از قلعه های مهم و بسیار قدیمی در شهر طالقان آشنا کنیم. شاید نام ارژنگ قلعه طالقان، قلعه ای تاریخی در دل استان البرز به گوشتان خورده باشد اما مطمئنا از راز های این قلعه قدیمی هنوز هم بی اطلاع هستید. پس با اتراق همراه باشید تا این قلعه را به خوبی بشناسید.

سفری کنیم در تاریخ، به ارژنگ قلعه طالقان

اگر بخواهیم در رابطه با تاریخ و قدمت این قلعه صحبت کنیم باید بگوییم که باید سفر طولانی به قلب تاریخ داشته باشیم. به سال 544 هجری باز می گردیم. زمانی که این قلعه توسط امیر کیا محمد بزرگ امید ساخته شد. ارژنگ قلعه طالقان که در حوالی روستای میناوند قرار دارد حدود 2 الی 3 ساعت با این روستا فاصله دارد توانید با سفر به این روستا از این قلعه نیز دیدن کنید. به شما پیشنهاد می کنیم که با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در طالقان از این جاذبه بکر و بی نظیر دیدن کنید.

نگاهی به شگفتی های قلعه

ارژنگ قلعه طالقان از آن دسته از قلعه های بسیار قدیمی و کهن کشور محسوب می شود. این قلعه که در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده، در حدود 850 متری از سطح دریا و در ارتفاع قرار گرفته است. در این قلعه راهرو هایی زیرزمینی قرار دارد که بسیاری از آن ها توسط تونل هایی به یکدیگر متصل شده اند شاهکار معماری بسیار زیبایی را خلق کرده اند. جنس دیوار های قلعه از ساروج و سنگ می باشد.

کشفیاتی از صد ها سال پیش

اما موضوع مهمی که ارزش ارژنگ قلعه طالقان و این منطقه را بیش تر می کند، کشف سفال هایی از قرن پنجم تا هفتم می باشد، سفال هایی که قدمت و تاریخ طولانی منطقه را نشان می دهد. اما موقعیت فوق العاده مناسب این قلعه باعث شده تا چشم اندازی منحصر به فرد از دره زیبای طالقان بر زیر پاهای شما قرار بگیرد. پس منتظر چه هستید بیایید در ارژنگ قلعه طالقان کمی ماجراجویی کنیم.
سفرتان بی خطر.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


طبیعت بکر و زیبای منطقه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید