روستای اورازان، آبشاری در دل تاریخ

 (0 نفر)
طالقان
روستای اورازان

روستایی با آب و هوای مطبوه و چشم اندازی خاص

ویراستار :


سفری کنیم به روستای اورازان با تاریخ چهار هزارساله

کمربندهایتان را ببندید زیرا می خواهیم شما را به مکانی شگفت انگیز در دل کشور ببریم. استان البرز که حتما معرف حضورتان است. می خواهیم به شهر طالقان در این استان رفته و ماجراجویی خودمان را شروع کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به روستای اورازان در شهر طالقان سری بزنیم. مطمئنم که وقتی این روستای بکر را از نزدیک دیدید، ساعت ها چشمانتان محو تاریخ و زیبایی تمام نشدنی آن خواهد شد.

با تپه ای باستانی در این منطقه چطورید؟

خب بیایید وقتمان را تلف نکنیم و به ماجراجویی این بارمان بپردازیم. همین که وارد روستای اورازان شدید تپه ای باستانی را خواهید دید که کارشناسان عمر تپه را حدود چهر هزار سال تخمین می زنند. این تپه اولین شگفتانه روستای اورازان طالقان می باشد. اما اگر در این روستا به پیش برویم چشمه ای جوشان و مقدس از نظر اهالی را خواهیم دید که در مرکز اورازان جا خوش کرده است. مقدس بودن این چشمه به دلیل آن است که چشمه در فصول خشکسالی، خشک نشده و همچنان پر آب باقی می ماند.

روستایی در دل کوه های البرز

اما آبشار و روستای اورازان بر روی رشته کوه های البرز قرار گرفته و آب و هوای این منطقه را به ارث برده اند. پس آماده سفر به مکانی خنک به طبیعتی دوست داشتنی و بکر باشید. این روستا که یکی از روستاهای بسیار قدیمی با قدمت 4 هزار ساله می باشد، سالانه گردشگران بسیاری را به خود می بیند. شما نیز اگر می خواهید این روستای تاریخی و زیبا را از نزدیک ببیند، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در طالقان، خیالتان را بابت سوئیت راحت کنید.

اما روستای اورازان، اماکن مذهبی نیز دارد

روستای اورازان فقط به دلیل آبشارش مطرح نشده و عمده شهرت این روستا به دلیل قرار گرفتن دو امامزاده به نام های سید علاء الدین و سید شرف الدین در این منطقه است. اما یکی از رسومات جالب مردمان روستای اورازان، این است که هیچ کس حق ندارد که با فردی که سید نیست ازدواج کنند. اگر این کار را بکنند باید از روستا خارج شوند.

سفرتان پر از شادی و دلی خوش.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


روستایی همراه با آبشار تاریخی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید