شهر زیرزمینی کاریز، هنر2500 ساله ایرانی

 (0 نفر)
کیش
شهر زیرزمینی کاریز

شهری به قدمت تاریخ در زیر زمین

ویراستار :


شهر زیرزمینی کاریز، تلفیقی از هنر و معماری در کیش

جنوب کشور به دلیل همسایه بودن با دریا، معمولا میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر کشور و حتی دنیا می باشند. در این قسمت می خواهیم به جزیره زیبای کیش در جنوب سفر کنیم. شاید تا نام جزیره کیش به میان می آید همه شما به فکر خرید و سواحل زیبای این جزیره می افتید، اما باید به شما بگویم که شهری پر از شگفتی در زیر جزیره پنهان است. شهر زیرزمینی کاریز در کیش یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های این جزیره محسوب می شود. تا انتهای این مقاله با اتراق همراه باشید تا بدانید درباره چه صحبت می کنیم.

هنر 2500 ساله ایرانی

اگر به جزیره کیش سفر کردید، حتما یک روز کامل را از سواحل و مکان های گردشگری این جزیره زیبا دل بکنید و وقتتان را برای بازدید از شهر زیرزمینی کاریز بگذارید. این شهر زیرزمینی قدمتی بالغ بر 2500 سال را به یدک می کشد که این موضوع خود باعث جذب گردشگران خارجی به جزیره شده است. عوامل مختلفی همچون معماری بسیار عجیب و زیبای این شهر، باعث جذب گردشگر از سرتاسر جهان شده است. اگر شما هم دوست دارید شهر زیرزمینی کاریز را از نزدیک ببینید می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در کیش، این مکان ارزشمند را از نزدیک تماشا کنید.

علاوه بر قدمت معماری این شهر زبانزد است

اما جدای از تاریخ بلند بالای این شهر، عوامل دیگری هم در این شهرت جهانی موثر است. ساختمان مرجانی این شهر، جریان آب شیرین، سقف مرجانی همراه با فسیل هایی با قدمت بالا و همچنین خنک بودن شهر زیرزمینی کاریز از جمله ویژگی های منحصر به فرد می باشد که در نوع خود بی نظیر است. اما یکی از مهم ترین این ویژگی های همان سقف مرجانی است که به قطر 7 متر زمانی بستر دریا را تشکیل داده بود.

فسیل های میلیون ساله در کاریز

اما موضوع عجیب و بسیار حیرت انگیز در رابطه با شهر زیرزمینی کاریز در کیش، این است که طبق آزمایشات دانشگاه مونیخ آلمان، بعضی از فسیل های این شهر زیرزمینی قدمتی بالغ بر 53 تا 570 میلیون سال را دارند که نشان دهنده قدمت بسیار بالای سقف می باشد. پس وقت را هدر ندهید و به این شهر تاریخی سفر کنید و کمی در تاریخ قدم بزنید!

"سفر بی خطری را برای شما آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ و هنر در شهر زیرزمینی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید