برج گنبد قابوس، باشکوه ترین برج آجری دنیا

 (0 نفر)
گنبد کاووس
برج گنبد قابوس

باشکوه ترین برج آجری جهان در گلستان

ویراستار :

نظرتان در رابطه با سفری به برج گنبد قابوس، بلند ترین برج آجری جهان چیست؟

همه ما می دانیم که استان گلستان یکی از استان های زیبا و سرسبز در شمال کشور می باشد. اما بهتر است بدانید که این استان علاوه بر زیبایی های طبیعی که دارد، جاذبه های تاریخی و ارزشمند دیگری نیز در دل خود پنهان دارد. در این مقاله قصد داریم تا با برج گنبد قابوس در این استان آشنا شویم. با اتراق همراه باشید تا با بلندترین برج آجری جهان در استان گلستان بیش تر آشنا شوید.

تاریخ و تمدن در دل برج

برج گنبد قابوس که بصورت آجری می باشد یکی از معروف ترین جاذبه های استان گلستان و همچنین شمال کشور محسوب می شود. این برج تاریخی در قرن چهارم هجری مصادف با قرن یازدهم میلادی بنا شد تا یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری کشور محسوب شود. این برج که در زمان سلطنت شمس المعالی قابوس بن وشمگیر که یکی از پادشاهان آل زیار می باشد ساخته شد، امروزه به عنوان بلند ترین برج آجری جهان قد علم کرده و باعث شده تا تاریخ شناسان بزرگ از سرتاسر دنیا به این برج سری بزنند.

برج گنبد قابوس، باشکوه ترین بنای اوایل دوره اسلام

اما اگر تصمیم گرفتید به این برج سفر کنید باید به شما تبریک گفت زیرا قرار است مناظر شگفت انگیزی از برج تاریخی ببینید. کافیست چشمتان به این برج بیوفتد تا تزیینات بسیار زیبا و کم نظیر این برج ساعت ها شما را وادار به خیره شدن کند. اما برای رسیدن به این برج باید بر فراز تپه به بلندای 15 متر صعود کنید. ساختمان این برج از سه بخش پی، گنبد و بدنه ساخته شده است. ارتفاع برج گنبد قابوس حدود 55 متر می باشد. شما نیز می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در گلستان، این جاذبه بین المللی را از نزدیک ببینید.

بهترین اثر مهندسی شده تاریخ

اما به این دلیل شما را تشویق به بازدید از برج گنبد قابوس می کنیم که قرار است با بهترین بنای مهندسی شده تاریخ بشر رو در رو بایستید. شاید کم تر کسی بداند که این برج با یک نظرسنجی بین المللی از سوی تعدادی از معماران مشهور دنیا به عنوان بهترین مهندسی تاریخ بشر انتخاب شده است.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


بلندترین برج آجری جهان

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید