حمام خان یزد در سرزمین بادگیر ها

 (1 نفر)
یزد
حمام خان یزد

حمامی با اصالت و معماری بی نظیر

ویراستار :

اگر به دنبال مکانی تاریخی می گردید، حمام خان یزد را امتحان کنید

اگر به دنبال مکانی جذاب برای مقصد سفرتان هستید، این مقاله را تا انتها بخوانید. استان یزد پر است از جاذبه های گردشگری متنوع و زیبا که شما می توانید با سفر به این استان منحصر به فرد، از آن ها بازدید کنید. یکی از جاذبه های تاریخی آن، حمام خان یزد می باشد. این مکان تاریخی می تواند محلی بسیار جذاب برای تاریخ دوستان و عاشقان هنر باشد. پس با اتراق همراه باشید تا در رابطه با این حمام تاریخی بیش تر آشنا شوید.

حمام خان یزد، هنر معماری ایرانی

خوشبختانه این حمام تاریخی در طی سالیان متمادی از هرگونه خسارت و خرابی در امان مانده و هیچ آسیبی به این محل ارزشمند نرسیده است. این مکان تاریخی و معروف که به آن گرمابه نور نیز می گویند به دستور محمدتقی خان، حاکم آن دوره در سال 1212 هجری قمری ساخته شد. معماری این مجموعه نیز بسیار زیبا و چشم نواز است. این حمام قسمت های مختلفی از جمله بخش های گاوروتون، خزینه و شاه نشین را داراست. اگر مایل به بازدید از حمام خان یزد هستید می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در یزد، به این مجموعه بی نظیر بروید.

رستوران به جای حمام

حمام خان یزد که در میدان خان و در کنار مجموعه با ارزش خان قرار دارد امروزه به عنوان یکی از آثار معماری و تاریخی استان محسوب می شود که به عنوان رستوران از آن استفاده می شود. گفتنی است ساخت این مجموعه بسیار زیبا در قلب یزد، تدریجی بوده و در سال 1224 مرمت و بازسازی شد. همانطور که گفته شد حمام خان یزد مربوط به دوران ناصر الدین شاه قاجار می باشد.

 سبک معماری جالب این حمام

اما در رابطه با معماری این حمام باید گفت که در عین سادگی بسیار زیباست. همین سادگی باعث شده تا نظر بسیاری از گردشگران به این حمام منصر به فرد جلب شود و مورد توجه میراث فرهنگی قرار بگیرد. امیدواریم که اگر به حمام خان یزد سفر کردید به شما خوش بگذرد و ساعت های دل انگیزی را همراه خانواده داشته باشید.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


حس غذا خوردن در مکانی تاریخی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات

میر پیمان بریس فاطمی
آبان 1400
من لذت بردم خیلی خوب بود

ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید