پل خواجو اصفهان، اصالت و زیبایی در یک قاب

 (0 نفر)
اصفهان
پل خواجو اصفهان

پل خواجو، اصالتی بر فراز زاینده رود

ویراستار :

سفری به پل خواجو اصفهان، پلی در میان طغیان زاینده رود

نظرتان چیست سفری به قلب تاریخ و تمدن ایران بزنیم؟ در این مقاله قصد داریم تا به یکی از پل های معروف کشور در استان اصفهان برویم. میدانم که وقتی نام استان اصفهان به میان می آید همه شما ذهنتان کشیده می شود طرف تاریخ و تمدنی که از سال ها پیش در استان اصفهان بوده است. پل خواجو اصفهان از آن دسته از جاذبه هایی است که حتما باید برای یک بار که شده به آن سفر کنید. با اتراق همراه باشید تا در رابطه با این اثری هنری و تاریخی کشورمان بیشتر آشنا شوید.

پل، خواجو شاهکار معماری کشور

به جرئت می توان به این امر اقرار کرد که پل خواجو اصفهان یکی از شاهکار های جاودانه معماری ایرانی اسلامی در کشور محسوب می شود. بنای پل خواجو اصفهان در چهار طبقه و با کاشیکاری بسیار زیبای عصر صفویه ساخته شده است. منظره بسیار زیبای این پل تاریخی بر فراز رودخانه زاینده رود می تواند مناظر شگفت انگیزی را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در اصفهان در این شهر اسرارآمیز چند روزی را به گشت و گذار بپردازید.

مکانی برای اقامت شاهان بر روی پل

اما اگر به پل خواجو اصفهان رفتید خواهید دید که در وسط پل مکانی را تعبیه کرده اند. این مکان برای اقامت موقت شاه و خانواده سلطنتی ساخته شده بود که به بیگلربیگی شهرت دارد. با توجه به گفته تاریخ شناسان، پل خواجو اصفهان به منظور پیوند دادن دو محله بزرگ خواجو و دروازه حسن آباد با تخت فولاد و راه شیراز به دستور شاه عباس دوم ساخته شد. سفر به استان اصفهان و بازدید از پل تاریخی خواجو می تواند تجربه هیجان انگیزی برای شما باشد.

پل بی نظیر خواجو، پلی متفاوت برای گردشگران

معماری پل خواجو اصفهان بسیار جذاب و متفاوت است. این پل از جمله پل های سدی کشور بوده و به عقیده بسیاری از تاریخ دانان کشور این پل نقطه اوج صنعت پل سازی در کشورمان محسوب می شود. اما در رابطه با عملکرد این پل باید گفت که، پل خواجو آب را تا ارتفاع 6 متری می تواند بالا نگهدارد. این پل دارای 16 دریاچه تخلیه آب است که در نوع خود بسیار شگفت انگیز است.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


پلی تاریخی در قلب اصفهان

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گداری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید