عمارت هشت بهشت، عمارتی باشکوه و تاریخی

 (0 نفر)
اصفهان
عمارت هشت بهشت

کاخ هشت بهشت، شکوه معماری ایران

ویراستار :

سفری به عمارت هشت بهشت، قلب معماری اصیل ایرانی

سفر به استان اصفهان همیشه و برای اکثر گردشگران مانند سفری مفرح به قلب تاریخ کشور است. اما حواستان باشد که اگر به اصفهان سفر کردید یک یا دو روز برای بازدید از این همه زیبایی بسیار کم است و باید چند روز بیش تر در این سرزمین کهن بمانید و از تاریخ این استان لذت ببرید. اما در این مقاله می خواهیم با عمارت هشت بهشت در اصفهان آشنا شویم که یکی از باشکوه ترین و اصیل ترین معماری های این استان و همچنین کشورمان محسوب می شود. با اتراق همراه باشید تا این جاذبه گردشگری بی نظیر را بیش تر بشناسید.

کاخ هشت بهشت، برابر با تمدن صفوی

عمارت هشت بهشت اصفهان در دوره زمامداری شاه سلیمان صفوی یعنی در سال 1080 هجری در باغ بلبل  ساخته شد. حواستان باشد که اگر به عمارت هشت بهشت رفتید حتما از قسمت های مختلف و زیبای این عمارت بازدید کنید. این کاخ در دو طبقه بر یک پایه هشت ضلعی ساخته شده است. عمارت هشت بهشت دارای چهار نما است که اگرچه بسیار شبیه به هم هستند اما هیچ یک مانند دیگری نیست. اگر به این عمارت فوق العاده زیبا رفتید، خواهید دید که به نظر می رسد نمای شمالی نمای اصلی می باشد اما وجود استخر در قسمت شرقی نشان می دهد که شاید اشتباه تصور می کردیم و ضلع شرقی را باید نمای اصلی بدانیم. اما شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در اصفهان به راحتی از این استان زیبا دیدن کنید.

تالار تماشایی عمارت هشت بهشت را از دست ندهید!

عمارت هشت بهشت، عمارتی منحصر به فرد و یادگاری با ارزشی از دوران صفویه می باشد. مطمئنا بازدید از این جاذبه ارزشمند می تواند برای بسیاری از جهانگردان و گردشگران جذاب باشد. اما بیایید به قدم زدن در عمارت ادامه دهیم. اتاق های طبقه اول در هر چهار گوشه کاخ تزئیناتی از گچبری های زیبا را به خود دیده اند و در طبقه دوم مجموعه ای بی نظیر از اتاق ها و رواق ها و همچنین پنجره هایی خاتم کاری شده را خواهید دید.

تالاری با معماری بی نظیر ایرانی

 به تالار برویم، تالاری که در وسط آن حوضی بسیار زیبا و هشت ضلعی با زیبایی تمام دلبری می کند. جنس این حوض، مرمر می باشد که معروف به حوض مروارید است.  مقاله ما در این قسمت تمام شد اما شما می توانید ماجراجوی هایتان را در عمارت هشت بهشت ادامه دهید و از زیبایی های آن لذت ببرید. سفره خوبی به قلب تاریخ صفویه داشته باشید.

نویسنده : محمدرضا فاطمی 

پیشنهادات


0

مزایا


جاذبه ای تاریخی و تماشایی 

شرایط و محدودیت ها


مححدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید