غار آبی دانیال، دومین غار آبی بزرگ کشور

 (0 نفر)
سلمانشهر
غار آبی دانیال

بزرگ ترین غار آبی کشور، در سرزمین سبز

ویراستار :

سفری به غار آبی دانیال، غاری زیبا برای تمام فصول

سفر به استان مازندران همیشه برای گردشگران جذاب و مفرح بوده است، اما چند نفر از شما با تمام جاذبه های گردشگری استان مازندران آشنایی دارید؟ آیا می دانستید که دومین غار آبی بزرگ کشور در این استان قرار دارد؟ پس بیایید در این مقاله بیش تر با این غار زیبا و باشکوه آشنا شویم. با سامانه گردشگری اتراق همراه باشید تا سفری داشته باشیم به غار آبی دانیال، یکی از غار های بسیار زیبای شمال کشور.

غار آبی دانیال، غار رودخانه ای منحصر به فرد کشور

غار آبی دانیال که یکی از غار های رودخانه ای کشور محسوب می شود، در شهرستان سلمانشهر می باشد. این غار در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد. همچنین اگر می خواهید به این غار زیبا بروید باید جاده جنگلی بسیار زیبایی را پشت سر بگذارید که خود این جاده نیز می تواند برای شما ماجراجویی طبیعی بسیار هیجان انگیزی باشد. جالب است بانید که دمای داخلی غار در تمام فصول عموما ثابت است. غار آبی دانیال سالانه میزبان بسیاری از گردشگران و تور های طبیعت گردی می باشد.

غار دانیال، غاری که شکوهش به تازگی کشف شده

درست است که سابقه کشف و شناسایی غار آبی دانیال به تازگی بوده، اما در همین مدت کوتاه نیز مورد توجه بسیاری از گردشگران واقع شده است. غار دانیال که جزو غار های رودخانه ای کشور است که تنها یک دالان به طول تقریبی 1500 متر و عرض یک و نیم متر البته با پیچ و خم های فراوان دارد. آب این غار بعد از گذر از پیچ و خم های فراوان تا آبشار های کوچک ادامه پیدا می کند. شما می توانید با رزرو سوئیت در تنکابن و یا سلمانشهر، چند روزی را مهمان استان مازندران باشید تا بتوانید از این غار شگفت انگیز دیدن کنید.

سفری به دل آثار تاریخی در اعماق غار

وارد غار که بشوید می توانید آثار مربوط به میلیون ها سال پیش را ببینید. این آثار می تواند برای بسیاری از افراد که عاشق آثار تاریخی هستند جالب باشد. غار آبی دانیال دارای استلاگمیت و استلاکتیت های چندین میلیون ساله هستند که ساخت هرکدام از آن ها به 100 ها سال زمان نیاز دارد. اگر بیش تر در غار پیش بروید تزئینات آهکی چند میلیون ساله دیگر از شما پذیرایی خواهند کرد.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


قدمت بالای غار

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید