کاخ موزه انزلی، اصالت در معماری

 (0 نفر)
بندرانزلی
کاخ موزه بندر انزلی

سفری به دل تاریخ در کاخ موزه انزلی

ویراستار :

سفری به کاخ موزه انزلی و بازدید از موزه ای تاریخی

استان گیلان همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی برای گذراندن تعطیلات بوده است. اما در میان شهر های این استان، بندر انزلی به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوبی، از اهمیت بیش تری برخوردار بوده است. اما اگر به این شهر سفر کردید، کاخ موزه انزلی را فراموش نکنید. این کاخ موزه یکی از قدیمی ترین بناهای استان محسوب می شود. با اتراق همراه باشید تا با هم سفری کوتاه به این کاخ موزه داشته باشیم و اطلاعاتی در رابطه با آن در اختیارتان بگذاریم.

بنایی قدیمی در بندر زیبایی ها

همانطور که گفتیم کاخ موزه انزلی یکی از کاخ موزه های بسیار قدیمی استان گیلان محسوب می شود. این کاخ موزه متعلق به تاجر روسی به نام خوشتاریا بود. این تاجر در زمان پهلوی، کاخ را به رضا شاه هدیه داد و پس از آن، کاخ موزه انزلی تاریخ پر فراز و نشیبی را از سر گذراند. این کاخ درسال 1307 در حادثه ای به طور کامل سوخت و رضا شاه دستور بازسازی این بنا را داد. فرآیند بازسازی حدود 2 سال طول کشید که پس از آن هم این کاخ به نیروی دریایی واگذار شد، و پس از سال ها این کاخ به موزه تبدیل شد.

کمی حیرت زده شوید از معماری بی نظیر کاخ موزه !

اگر می خواهید هنر اصیل کارگر ایرانی را ببنید به شما پیشنهاد می کنم حتما به کاخ موزه انزلی سری بزنید. دیواره این کاخ که در ابتدا از چوب نراد ساخته شده بود، از آتش سوزی جان سالم به در نبرد و کاخ کنونی در ضلع شرقی کاخ سوخته بنا شده است. این کاخ کنونی در دو طبقه با زیربنای حدود 1200 متر ساخته شده که معماری این کاخ به دست هنرمندان ایرانی بوده است. گچ کاری های زیبای سقف این کاخ و همچنین پله های مارپیچی داخل موزه که به سبک هخامنشیان ساخته شده می تواند هنر اصیل ایرانی را جلوه گر کند.

در چه فصلی از این بنای زیبا دیدن کنیم؟

استان گیلان و بندر انزلی هر موقع از سال که اراده کنید می توانند میزبانان در خور و شایسته ای برای شما باشند. اما اگر تصمیم دارید تا به کاخ موزه انزلی بروید ما به شما پیشنهاد می کنیم که فصول بهار و پاییز این کاخ موزه را از دست ندهید. زیبایی های کاخ موزه انزلی در این دو فصل به اوج خود می رسد، همچنین آب و هوای بندر انزلی در این مواقع سال خنک و دل انگیز است.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


بنای قدیمی و ارزشمند در دل انزلی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید