باغ محتشم، آمیزه ای از زیبایی و هنر

 (0 نفر)
رشت
باغ محتشم رشت

باغ محتشم، از طبیعت تا دل تاریخ

ویراستار :

سفری تاریخی به باغ محتشم در رشت

در استان گیلان و شهر رشت، تفرجگاه ها و پارک های بسیاری وجود دارد که هرکدام از دیگری زیباتر و خوش آب و هوا تر، اما در این مقاله قصد داریم تا به شما پارکی تاریخی و جنگلی را معرفی کنیم. باغ محتشم، یکی از مکان هایی است که بازدید از آن می تواند برای شما بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد. پس با اتراق همراه باشید تا در ادامه اطلاعات بیش تری از این باغ کسب کنید، زیرا شاید مقصد بعدی شما باغ محتشم در شهر رشت بود.

باغ محتشم، باغی به قدمت سلسله قاجار

اولین نکته در رابطه با این باغ که توجه همگان را به خود جلب می کند قدمت آن است. جالب است بدانید که باغ محتشم که به پارک شهر شهرت یافته است قدیمی ترین پارک شهر رشت محسوب می شود. این پارک که در مجاورت رودخانه زیبا و دل انگیز گوهر رود قرار دارد، در دوران قارجاریه بنا شده است. پس حواستان باشد که وقتی قدم بر روی سنگفرش های این پارک می گذارید، نه تنها وارد پارکی زیبا با درختانی سر به فلک کشیده شده اید بلکه مکانی تاریخی بر زیر پاهای شما سنگفرش شده است.

عمارت کلاه فرنگی، شگفتانه باغ محتشم برای ما

اما اگر در باغ پیش بروید، به عمارتی زیبا و تاریخی برخواهید خورد. عمارت تابستانی کلاه فرنگی در باغ محتشم، ارزش این باغ را چندین برابر کرده است. این عمارت که در دوران قاجار بنا شده است در 4 طبقه ساخته شده است. طبقات اول و دوم این عمارت هرکدامشان دارای دو اتاق هستند و در طبقات فوقانی این عمارت هشت ضلعی بزرگی تعبیه شده که پنجره های متعددی دارند. شکوه این عمارت چشم هر گردشگری را شیفته خود می کند.

سفرتان به این باغ جذاب تر می شود!

اما اگر پا به این باغ زیبا گذاشته اید این نکته را در نظر بگیرید که لوکیشن های بی نظیری برای عکاسی در انتظار شما هستند. جذابیت این جاذبه گردشگری با درختان سر به فلک کشیده و انبوه، و همچنین عمارتی تاریخی با معماری اصیل ایرانی می توانند سوژه عکاسی بسیار جذابی برای شما و تمامی گردشگران باشند.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


طبیعتی منحصر به فرد با پیشینه تاریخی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید