خریدی متفاوت در بازار بزرگ رشت

 (0 نفر)
رشت
بازار بزرگ رشت

تجربه خرید در بزرگ ترین بازار رشت

ویراستار :

با سفر به بازار بزرگ رشت، بیایید کمی به فکر خرید باشیم

قسمت مهم و قابل توجه سفر های ما ایرانی ها، خرید است. همه ما در سفر های مختلف به اقصی نقاط کشور سعی داریم که از آن محل سوغاتی مخصوصی را تهیه کنیم. شاید خرید های متنوع و گوناگونی را نیز داشته باشیم که در این قسمت سعی داریم به این دغدغه بپردازیم. اگر به استان گیلان و شهر رشت سفر کردید می توانید به بازار بزرگ رشت بروید و خریدهای خاطره انگیزی را داشته باشید. با اتراق همراه باشید تا در رابطه با این بازار بیشتر آشنا شوید.

بازار بزرگ رشت و محصولات رنگارنگ آن

در رشت علاوه بر جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی که در سرتاسر شهر پراکنده اند، بازاری زیبا نیز در این شهر قرار دارد که می تواند یکی از مقاصد گردشگری رشت به شمار بیاید. بازار بزرگ رشت یکی از بازار های سنتی و بسیار متنوع رشت می باشد. این بازار سنتی 14 کاروانسرا دارد که به وسیله راسته های مختلف به یکدیگر متصل می شود. زمان تاسیس این بازار، به دوران پهلوی باز می گردد. در ادامه از جذابیت های این بازار بیش تر خواهیم گفت.

زیبایی معماری همراه با تنوع محصولات

اما اگر به بازار بزرگ رشت بروید حتما متوجه قدمت این بازار خواهید شد. کمی به اطراف به خصوص نوع معماری این بازار دقت کنید تا ببینید که معماری اصیل ایرانی متعلق به دوران قاجاریه و اوایل دوره پهلوی در دیوار های کاروانسرا ها دیده می شود. در این بازار منحصر به فرد و زیبا انواع محصولات کشاورزی تازه و متنوع دیده می شود. علاوه بر این ها اگر به این بازار بروید می توانید تمام مایحتاج زندگی را تامین کنید زیرا تنوع محصولات بالایی را در بازار بزرگ رشت خواهید دید.

زندگی محلی مردم شهر را ببینم!

می توان گفت که بازار بزرگ رشت، یکی از بازار های سرپوشیده استان محسوب می شود. اگر به رشت رفتید حتما از این بازار دیدن کنید زیرا در این بازار مردم محلی با محصولات متنوع خود، به نوعی سبک زندگی خود را نیز در معرض نمایش قرار می دهند که از این جهت نیز می تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد. حواستان باشد که بازدید از تمام قسمت های بازار می تواند بسیار وقت گیر باشد، پس مواظب تمام شدن پول های جیبتان باشید زیرا ممکن است سرگرم خرید شوید و متوجه تمام شدن پول ها نباشید.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازار های رشت

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید