در بازار وکیل، تاریخ و زیبایی را باهم ببینید

 (0 نفر)
شیراز
بازار وکیل شیراز

بازاری در قلب تاریخ

ویراستار :

در بازار وکیل شیراز، در فضای تاریخی خرید کنید

خرید کردن یکی از عادات مرسوم ما ایرانی ها می باشد که در سفرهایمان دیده می شود. اما در این مقاله می خواهیم به شما مکانی را در استان اصفهان و شهر شیراز معرفی کنیم که یکی از زیباترین بازار های سنتی کشور را در خود قرار داده است. بازار وکیل شیراز یکی از بازارهای قدیمی و زیبای استان محسوب می شود. با اتراق همراه باشید تا بیش تر با این بازار زیبا و رنگارنگ آشنا شوید.

بازار وکیل شیراز، ضربان اقتصاد استان

بازار وکیل در شیراز یکی از بازار های مهم استان و حتی کشور محسوب می شود. این بازار که به قلب اقتصاد استان نیز معروف است، به دستور کریم خان زند در نزدیکی ارگ کریمخانی ساخته شده است. پس اگر به شیراز رفتید، می توانید به این بازار حیرت انگیز رفته و کالاهای مورد نیاز و سوغاتی های خود را از این بازار تهیه کنید. بازار وکیل شیراز، یکی از زیبایی های معماری ایرانی می باشد که رفتن به این بازار می تواند بسیار جذاب و حیرت انگیز باشد.

چرا باید به بازار وکیل برویم

اما دلیل رفتن به این بازار مشخص است. شما کافیست یک بار به این مکان زیبا بروید تا عاشق خرید در آن شوید. همین که وارد بازار می شوید، نور از روزنه های زیبای سقف به داخل به صورت پرتو هایی تراوش و بازار تاریک را روشن می کند. علاوه بر این، سقف بلند راسته های بازار نیست بسیار دیدنی می باشند. بازار وکیل شیراز از راسته های مختلفی تشکیل شده است که حتما به همه این راسته ها سر بزنید چون شگفتانه های رنگارنگ و زیبایی برای شما آماده کرده است.

راسته های این بازار قدیمی را بشناسید

کل بازار از دو راسته شمالی و جنوبی تشکیل شده است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم راسته شمالی نیز از دو بخش تشکیل شده است، راسته شمالی و بازار نو. اما اگر به بازار وکیل شیراز سفر کردید یادتان باشد که از راسته جنوبی آن نیز دیدن کنید زیرا معروف ترین راسته این بازار محسوب می شود. این راسته به راسته بزازان معروف است که شما می توانید سوغات شیراز را هم از این قسمت تهیه کنید.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


بازاری تاریخی و سنتی در قلب شیراز

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید