تخت جمشید، نماد امپراطوری عظیم ایران

 (0 نفر)
مرودشت
تخت جمشید

تخت جمشید، امپراطوری به قدمت تمدن

ویراستار :

سفری به امپراطوریه هخامنشیان در تخت جمشید

عظمت و شکوه هزاران سال پیش ایران را در مجموعه ارزشمند تخت جمشید می توانیم مشاهده کنیم. اما چرا این مجموعه به این اندازه مشهور و محبوب شده است؟ با اتراق همراه شوید تا به سوالات شما در رابطه با این مجموعه ارزشمند پاسخ داده شود. اگر شهر شیراز و جاذبه تخت جمشید را به عنوان مقصد سفرتان انتخاب کرده اید باید به شما تبریک گفت، زیرا مکانی را برای سفر انتخاب کرده اید که نشان دهنده شکوه ایران و ایرانی می باشد.

تخت جمشید، نماد قدرت ایرانی

بیایید به سال 518 پیش میلاد برگردیم. زمانی که تعدادی از باتجربه ترین و ماهرترین مهندسان از سرتاسر جهان، معماران و هنرمندان از چهارگوشه دنیا به ایران آمدند تا با هم اندیشی یکدیگر بنایی بی مانند و حیرت انگیز که نشان دهنده امپراطوری ایران باشد را به یادگار بگذارند. تخت جمشید، حدود 50 سال مرکز برگزاری جشن های آئینی و بزرگ به ویژه نوروز بوده است. ساخت این مجموعه در دوران حکومت داریوش و پسرزاده اش اردشیر ادامه داشته و هرکدام از آن ها بخشی به این مجموعه اضافه کرده اند. اما در واقع ساخت و ساز تخت جمشید تا 188 سال یعنی تا پایان حکومت هخامنشیان ادامه داشته است.

بیایید دوری بزنیم در محوطه تخت جمشید

اما همه ما می دانیم که این جاذبه گردشگری، یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های کشور محسوب می شود. اما سوال مهم اینجاست که چرا باید به این مکان باشکوه سفر کرد. هر کشوری به اسطوره ها و مکان های تاریخی و گردشگری خود می بالد و سعی می کند آن نماد را در عرصه های جهانی به نمایش بگذارد. اما در کشورمان تخت جمشید در شیراز با همه کاخ ها، نقش بر ستون ها، دروازه ها و نگار های خود یکی از مکان های پر اهمیت و مهیج در کشورمان محسوب می شود که باید از طرف ما مردمان ایران، حمایت و محافظت شود.

کاخ آپادانا

اگر به این مجموعه تاریخی سفر کردید حتما از کاخ ها دیدن کنید. یکی از معروف ترین کاخ های تخت جمشید، کاخ آپادانا می باشد. این کاخ که به دستور داریوش در سال 515 پیش از میلاد ساخته شد، دارای 36 ستون در تالار اصلی می باشد. ساخت این کاخ حدود 30 سال طول کشید. البته این نکته را هم باید متذکر شد که کاخ های بسیاری در این مجموعه قرار دارند که بازدید از هرکدامشان می تواند ماجراجویی هیجان انگیزی برای شما باشد.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


وجود کاخ های چند هزار ساله

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید