باغ ارم، باغی به جا مانده از فرهنگ شیراز

 (0 نفر)
شیراز
باغ ارم شیراز

باغ ارم، نشان دهنده معماری اصیل ایرانی

ویراستار :

فرهنگ و معماری اصیل ایرانی را در باغ ارم شیراز ببینید

استان فارس و شهر زیبای شیراز، یکی از مقاصد زیبای گردشگری درکشورمان محسوب می شود که سالانه شاهده سیل عظیمی از گردشگران هستیم که به این استان سفر می کنند. اما چه مسئله ای که این استان را شهره عام و خاص کرده است؟ همه ما می دانیم که استان شیراز مهد فرهنگ و اصالت کشور است و همه گردشگران به دلیل جاذبه های گردشگری بی بدیل و زیبایی که از زمان های قدیم به یادگار مانده است به این شهر سفر می کنند. اما در این مقاله می خواهیم به شما باغ ارم شیراز را معرفی کنیم که یکی از جاذبه های معروف استان محسوب می شود.

باغ ارم شیراز، از اصالت تا زیبایی

شاید نام این جاذبه گردشگری زیبا را تا به الان نشنیده باشید اما به شما قول می دهم فقط کافیست قدم به این باغ بگذارید تا هوش از سرتان بپرد. زیبای های غیر قابل وصف، معماری بی نظیر و آب و هوای بسیار دل انگیز این منطقه می تواند شما را ساعت ها مجذوب خود کند. با توجه به اینکه در این باغ عمارتی سلطنتی قرار دارد که شاید مربوط به دوره سلجوقیان می باشد، گیاهان زینتی بسیار متنوع و زیبا همگی باعث شده اند تا این باغ به یکی از زیباترین عمارت های سلطنت کشور تبدیل شود. با اتراق همراه شوید تا از زیبایی های باغ ارم شیراز بیش تر برایتان بگوییم.

نظرتان چیست کمی در باغ قدم بزنیم؟

از همان ابتدای ورودتان خواهید فهمید که زیبایی در این باغ منحصر به فرد تمامی ندارد. در ورودی عمارت داخل باغ، دو سقف نیم دایره با معماری عجیب و فوق العاده زیبایی خود نمایی می کند. ماجراجویی تاریخی ما به پایان نرسیده است، سه پایه در ورودی عمارت قرار دارد. در پایه میانی تصویری مجذوب کننده از ناصرالدین شاه بر روی اسب دیده می شود. در دو پایه دیگر نیز طراحی از اساطیر داستان فردوسی به چشم می خورد. اما اگر دلتان می خواهد معماری بی نظیر دوره زندیه را ببینید، حتما به باغ ارم شیراز بروید و بقیه ماجرا را خودتان ببینید.

شاهکار طبیعی باغ ارم شیراز

اما وقتی پیشوند باغ به این مجموعه ارزشمند اضافه شده، پس قرار است بازدید کنندگان توسط طبیعتی بی مانند متعجب شوند. اگر به سراغ طبیعت این مجموعه 3000 ساله برویم خواهید دید که درختانی همچون سرو و ناز زیبایی های باغ ارم شیراز را چندین برابر کرده اند. بازدید کنندگان می توانند لحظات فوق العاده ای را در این مجموعه سپری کنند.

نویسنده : محمدرضا فاطمی
   

پیشنهادات


0

مزایا


معماری اصیل مربوط به دوره زندیه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید