کویر ریگ جن سمنان، از افسانه تا واقعیت

 (0 نفر)
گرمسار
کویر ریگ جن

کویر ریگ جن، مرگبارترین کویر کشور

ویراستار :

بیایید به کویر ریگ جن، مثلث برمودای ایران سفر کنیم!

مناطق کویری همواره مورد توجه گردشگران و توریست های ایرانی و خارجی بوده است. اما تا چه انداز با کویر های ایران آشنایی دارید. آیا کویر ریگ جن در استان سمنان را می شناسید؟ با اتراق همراه باشید تا در رابطه با کویری که بسیاری را به کام مرگ کشانده آشنا شویم. این شما و این مثلث برمودای ایران، کویری که هرکسی جرئت پای گذاشتن بر روی شن و ماسه های آن را ندارد.

افسانه هایی در وصف ریگ جن

جالب است بدانید که نام کویر ریگ جن در بیشتر نقشه ها نیامده و اولین بار دو کویرشناس اروپایی پای به این کویر بی آب و علف گذاشته اند. "هدین" در سفرنامه خود به این کویر می گوید، در مرکز کویر ریگ جن، بهشت گمشده ای وجود دارد. در مرکز آن دریاچه و در اطراف دریاچه جنگل های انبوه، و هرکس بتواند به این منطقه دسترسی پیدا کند ثروتمند خواهد شد. البته همه ما می دانیم که این صحبت ها واقعیت ندارند و هیچ جنگلی در این قبرستان داغ وجود ندارد.

اما چرا مردم از این منطقه مرموز می ترسند؟

جالب است بدانید که بی دلیل نیست که نام این منطقه را مثلث برمودای ایران قرار داده اند. اتفاقات مرموز و عجیب بسیاری در این منطقه رخ داده است که شاید اگر بشنوید از سفر به این منطقه کویری منصرف شوید، اما به شما توصیه می کنم که اگر به این منطقه رفتید، حتما با شخصی راه بلد این کار را بکنید. مردم این منطقه باور دارند که کویر ریگ جن، کویری نفرین شده است که توسط شیاطین و ارواح حکومت می شود، به همین دلیل است که هرکسی که به این منطقه می رود دیگر بر نمی گردد.

آیا انسان هایی که به این کویر رفته اند بلعیده شده اند؟

بله صحیح است. یکی از نکات عجیب این کویر وجود باتلاق های نمکی است که افراد را می بلعد. اگر راه را نمی شناسید به هیچ عنوان به کویر ریگ جن نروید، زیرا گزارشات بسیاری مبنی بر بلعیده شدن گردشگران نا وارد توسط باتلاق های نمک به گوش رسیده است. پس مواظب باشید که توسط ارواح ریگ جن به دام نیوفتید. سفرتان بی خطر.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


زیبایی های مناظره کویری

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید