کوهی در تصرف اژدها در سمنان

 (0 نفر)
گرمسار
کوه اژدها

نقش اژدها بر پیکره کوهی در سمنان

ویراستار :

در کوه اژدها قرار است با اژدها دیدار کنیم؟!

در این مقاله می خواهیم به مکانی جذاب و هیجان انگیز در استان سمنان سفر کنیم. پدیده های زمین شناسی همواره طرفداران بسیاری دارند پس اگر شما نیز به پدیده های عجیب و غریب زمین شناسی علاقه مند هستید با اتراق همراه باشید تا در رابطه با یکی از منحصر به فردترین آن ها صحبت کنیم. قرار است به کوه اژدها در استان سمنان برویم. کوهی که شاید ماجرا های جذابی را برایمان آماده کرده است.

نظاره گر کوهی با نقش اژدها باشید!

در کشورمان پدیده های زمین شناسی بسیار فوق العاده ای وجود دارد که ما حتی نام آن ها را نیز نشنیده ایم. کوه اژدها در گرمسار کوهی منحصر به فرد می باشد. این کوه به علت وارد شدن نیروهایی از دو جهت، چین خوردگی هایی را در سطح خود میبیند. همین چین خوردگی ها باعث شده تا تفاوت هایی اساسی و جذابی را نسبت به دیگر کوه ها داشته باشد. اگر به این چین خوردگی ها دقت کنید، رنگ آمیزی های متفاوت و زیبایی را خواهید دید که همین رنگ های مختلف نشان دهنده خاک های متنوع در کوه اژدهاست. رنگ های به کار رفته در این اثر شگفت انگیز طبیعی قرمز، سفید، قهوه ای و... می باشد.

چرا نام این منطقه دره اژدهاست؟

اما در رابطه با نام این منطقه نیز شایعات بسیاری مطرح شده است. اما اگر بخواهیم دلیل علمی و عقلانی این پدیده طبیعی را بگوییم، همان وارد شدن فشار از دو طرف و ساختن چین هایی با تنوع خاکی بالا می باشد. اگر قوه تخیل بالایی داشته باشید و از دور به این پدیده نگاه کنید، نقاش اژدهایی را خواهید دید که به همین دلیل این کوه را کوه اژدها می نامند. اگر گذرتان به این کوه زیبا و شگفت انگیز افتاد، می توانید عکس های یادگاری منحصر به فردی از این منطقه بگیرید.

اما شایعاتی مبنی از وجود اژدها در این منطقه!

اما در رابطه با نام این منطقه شایعات فراوانی وجود دارد که حس ماجراجویانه و تخلیه بسیاری از گردشگران را بر انگیخته است. بر اساس گفته برخی از اهالی و ریش سفیدان، کوه اژدها همان کوهی است که رستم در مصاف با اژدها، آن را شکست داده و سپس بر روی این کوه انداخته است. البته که این موضوعات اساس علمی نداشته و صرفا جهت بالا بردن هیجان کار است.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


چشم انداز زیبای کوه

شرایط و محدودیت ها


محمدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید