به آفریقای ایران خوش آمدید

 (0 نفر)
شاهرود
پارک ملی توران

پارک ملی توارن، آفریقای کشور

ویراستار :

سری به بزرگ ترین زیستگاه خاورمیانه، یعنی پارک ملی توران بزنیم!

دلتان یک مسافرت حسابی با جاذبه های گردشگری فوق العاده جذاب می خواهد؟ استان سمنان چطور است؟ جواب من به این سوال کلمه "عالی" است. اما دلیل جوابم را می خواهم در ادامه این مقاله و با توصیف یکی از جاذبه های گردشگری این استان، یعنی پارک ملی توران برای شما بگویم. پس با اتراق همراه باشید تا با بزرگ ترین زیستگاه جانوری خاورمیانه آشنا شوید.

پارک ملی توران، افتخاری برای کشور

پارک ملی توران که در شاهرود قرار دارد یکی از پارک های ارزشمند، چه از نظر طبیعی و چه از نظر گردشگری برای کشورمان محسوب می شود. این پارک به دلیل تنوع زیستی گیاهی و جانوری بالا و همچنین داشتن طبیعت کویری و بیابانی، باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری به این نقطه از استان سمنان بروند و تعطیلاتشان را در آفریقای ایران سر کنند. این منطقه گنجینه ای ژنتیکی نیز محسوب می شود که محققان زیادی برای بازدید از این گنجینه راهی ایران شده اند.

این ذخیره گاه زیست کره، در سطح بین المللی ثبت شده!

باید بگوییم که پارک ملی توران پس از پناهگاه حیات وحش نایبندان، دومین منطقه بزرگ تحت حفاظت سازمان محیط زیست کشور نیز می باشد. در این منطقه گونه های نادر بسیاری همانند یوزپلنگ آسیایی، گورخر ایرانی و همچنین پرندگانی همچون هوبره و زاغ بور زندگی می کنند. اگر به این منطقه از سمنان رفتید می توانید در مناطق سرسبز پارک استراحت و اقامت کنید.

پارک ملی توران، تنها زیستگاه ایرانی با هرم اکولوژیک

زیستگاه توران را می توان تنها زیستگاه ایرانی با هرم اکولوژیک کامل دانست. این مجموعه زیبا و منحصر به فرد دارای سه منطقه از جمله پارک ملی، منطقه حفاظت شده و همچنین پناهگاه حیات وحش می باشد که شما با سفر به این مجموعه ارزشمند می توانید سفری بی نظیر و متفاوت را تجربه کنید. اما از چشمه های مهم این مجموعه می توان به چشمه غریبه، سی تل، افغانی ها، چشمه پریه، بغلو، شاه چشمه و... اشاره کرد. البته مهم ترین چشمه این منطقه، چشمه کال شور می باشد که در اکثر فصول سال پر بوده و به دلیل نمک زیاد، غیر قابل شرب است.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


بززرگ ترین زیستگاه خاورمیانه

شرایط و محدودیت ها


قسمتی از این مجموعه حفاظت شده می باشد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید