تالاب انزلی، تالابی با چشم انداز نیلوفر آبی در گیلان

 (0 نفر)
بندرانزلی
تالاب انزلی

تالابی از جنس زندگی در گیلان

ویراستار :

تا به حال به تالاب انزلی سفر نکرده اید؟ عجیب است !

همیشه برای سفرمان به دنبال مکانی تاریخ و یا طبیعتی سرسبز می گردیم، اما در این قسمت می خواهیم به شما تالابی فوق العاده زیبا و ارزشمند را در استان گیلان معرفی کنیم. نام تالاب انزلی را حتما تا به حال شنیده اید، در این مقاله قصد داریم این تالاب بین المللی را به شما معرفی کنیم. مطمئنم که بعد از خواندن این مقاله، روحیه زیبایی طلبی شما به قلیان خواهد افتاد و در اولین تعطیلات پیش رو به این تالاب زیبا سری خواهید زد. پس منتظر چه هستی، با اتراق همراه شوید تا به دل استان گیلان سفر کنیم.

تالاب انزلی از شگفتی تا واقعیت

شاید بسیاری از شما نام این تالاب را شنیده باشید اما هیچوقت در رابطه با اهمیت زیست محیطی آن چیزی به گوشتان نخورده باشد. باید به شما بگویم که تالاب انزلی، تالابی بین المللی و مهم از نظر زیست محیطی نه تنها در ایران بلکه در جهان بشمار می رود. کافیست حدود 40 کیلومتری از استان گیلان  دور شوید تا به این تالاب زیبا برسید. نگران نباشید این تالاب فقط جنبه زیست محیطی ندارد، اگر به این تالاب رفتید مطمئن باشید که از زیبایی های غیرقابل وصفش، دهانتان باز خواهد ماند.

چشم اندازی فوق العاده زیبا، با نیلوفر های آبی تالاب

تالاب انزلی با زیبایی های دل فریبش، باعث شده تا گردشگران بسیاری راه خود را کج کرده تا حداقل برای بازدید از تالاب به شهر انزلی بیایند. یکی از بارزترین ویژگی های تالاب انزلی، نیلوفرهای آبی بسیار زیبایی است که در سطح تالاب دیده می شوند. باید بگویم که قایق سواری در بین این نیلوفر ها لذت بخش ترین تفریح دنیاست، به شما پیشنهاد می کنم که حتما این حس فوق العاده را تجربه کنید.

جذابیت های دیگر تالاب

اما جدای از نیلوفر های آبی این تالاب، پرندگان تخم گذاری که در حاشیه این تالاب وجود دارند از دیگر زیبایی های این منطقه محسوب می شوند. از جمله حیواناتی که می توانید در تالاب انزلی ببینید می توان به غاز پا کوتاه، انواع اردک، کشیم سیاه گردن، عروس غاز، قو، یلوه کوچک و... اشاره کرد. چشم انداز بی نظیر این تالاب می تواند شما را هیجان زده کند، به شما اطمینان می دهم.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


اثر زیست محیطی بسیار بالا بر منطقه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید