دره ستارگان قشم، سفری به 2 میلیون سال پیش

 (0 نفر)
قشم
دره ستارگان قشم

شاهکار دو میلیون ساله طبیعت

ویراستار :

دره ستارگان قشم، چه شگفتی هایی منتظرمان هستند؟

آماده باشید که قرار است به سراغ یکی از عجیب ترین و زیباترین جاذبه های جنوب کشور برویم، پس کمربندهایتان را ببندید که در ادامه می خواهیم شما را به حدود 2 میلیون سال پیش ببریم. همه ما می دانیم که جاذبه های گردشگری جنوب کشور و بخصوص استان هرمزگان، از جمله جاذبه های کم نظیر در دنیا محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم تا دره ستارگان قشم را برای شما شرح دهیم. پس با اتراق همراه باشید که قرار است شما را به یک سفری مفرح دعوت کنیم.

دره ستارگان، ساخته شده توسط ستارگان؟

اما در این قسمت می خواهیم علت نام گذاری دره ستارگان قشم را بررسی کنیم. عده ای از اهالی این جزیره قشم معتقد هستند که در زمان های بسیار دور ستاره به قلب جزیره برخورد کرده و باعث شده این اشکال عجیب و جذاب از ماسه سنگ بوجود بیایند. زیبایی ها و ویژگی های این منطقه باعث شده تا دره ستارگان قشم به عنوان بخشی از ژئو پارک جزیره معرفی شود که جزو آثار ملی در سازمان یونسکو ثبت شده است.

شاهکار کم نظیر خلقت در دل جزیره

اما از نظر محققین و زمین شناسان اگر به این دره سفر کردید باید خوشحال باشید که در چنین محل ارزشمندی پا گذاشته اید، زیرا این دره ستارگان قشم حاصل شاهکار بزرگ طبیعت می باشد که در طول 2 ملیون سال فرسایش سنگ های رسوبی به این شکل در آمده است. باید به ایرانمان تبریک بگوییم که چنین طبیعت بکر و بی نظیری را در اختیارمان قرار داده، زیرا اگر چنین ژئو پارکی را می خواستیم ببینیم و در کشورمان وجود نداشت، باید هزاران کیلومتر دورتر و در آمریکا به دنبال چنین طبیعتی می گشتیم زیرا چنین دره ای فقط در ایران و آمریکا وجود دارد.

ارواح سرگردان در دره ستارگان قشم واقعیت دارد؟

اما بیایید ماجرا را هیجان انگیزتر پیش ببریم. ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر به این دره سفر کردید، سعی کنید به هنگام شب نزدیک دره نشوید. به گفتی برخی از اهالی جزیره، با تاریک شدن هو ارواح و جنیان شروع به رفت و آمد در این دره می کنند، البته که تا به امروز صحت این گفته ها ثابت نشده است. به دلیل شکل خاص دره، به هنگام شب باد در داخل صخره های دره می پیچد و باعث تولید صدا می شود.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


به جا مانده از 2 میلیون سال پیش و کاملا طبیعی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید