زیباترین آبشار ایران در سرزمین آبشارها

 (0 نفر)
دزفول
آبشار شوی

سفری جذاب به زیباترین آبشار ایران

ویراستار :

بیایید باهم سری بزنیم به شگفت انگیزترین آبشار ایران، آبشار شوی در لرستان

تفریحات آبی همواره بسیار پرطرفدار هستند، پس بیایید کمی به سلیفه افرادی که عاشق طبیعت های خیس هستند احترام بگذاریم و به سراغ استان آبشار ها، یعنی استان لرستان برویم. اما همین ابتدا دست بر روی نقطه قوت این استان یعنی زیباترین آبشار آن بگذاریم. آبشار شوی در لرستان، یکی از زیباترین آبشار های داخلی می باشد، که سالانه تعداد قابل توجهی از گردشگران داخلی و خارجی به این آبشار می آیند و خاطرات جالب و جذابی را ثبت می کنند. با اتراق همراه باشید تا از آبشار شوی در لرستان بیشتر بشنوید.

چشم انداز انیمیشنی آبشار شوی در لرستان

اگر به استان لرستان سفر کردید حتما از این آبشار زیبا دیدن کنید. به این آبشار که رفتید مطمئنا صدا ها و آب و هوایی را تجربه خواهید کرد که شاید به عمره خود ندیده باشید. چشمانتان را ببندید فکر کنید که آبشاری غول پیکر از فراز صخره ای سنگی فرود می آید و صدای خروش این آبشار روح آدمی را سیقل می دهد. آبشار شوی در لرستان در دل کوهستان قرار دارد و قرار است میزبان بسیار خوبی برای شما باشد زیرا شما دیگر با آبشاری معمولی رو به رو نیستید ، بلکه بزرگ ترین آبشار خاورمیانه را رو به روی خود می بینید.

با یک تیر دو نشان بزنید!

شاید تیتر این بخش برایتان جالب باشد، اما باید به شما بگویم که اگر به آبشار شوی در لرستان بروید می توانید از مکانی زیبا و خوش آب و هوا در نزدیکی همین آبشار نهایت لذت را ببرید. در اطراف این آبشار روستای زیبای نورآباد قرار است، کافیست به این روستا قدم بگذارید تا عطر باغ های انار از روی درختان این روستا، مستتان کند. اما کمی اگر از این آبشار دورتر شوید به روستای قدیمی به نام لیتوس می رسید که بازدید از این روستا با معماری فوق العاده زیبای آن می تواند سفرتان را کامل کند.

چرا باید به آبشار شوی برویم؟!

آبشار شوی از ارتفاع 100 متری و از داخل غاری به بیرون پرتاب می شود، که بسیاری فکر می کنند این تنها دلیل معروف شدن این آبشار است. این آبشار علاوه بر به رخ کشیدن عظمت خود، دارای محیطی جذاب و لذت بخش برای گردشگران است. در فصل بهار که درختان بید، انجیر، افرا و بلوط در اطراف این آبشار سبز می شوند، محیطی دل انگیز و رویایی را برای مخاطب تداعی کند. البته در آخر لازم است بگوییم که این آبشار زیبا در 70 کیلومتری شهرستان دزفول در استان خوزستان قرار دارد که مردمان لرستان ادعا دارند که این آبشار متعلق به استان لرستان است.

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


جذابیت های طبیعی این منطقه

شرایط و محدودیت ها


مسیر سخت این آبشار

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید