سفری به عصر آهن، با گورستان یئری

 (0 نفر)
مشگین شهر
گورستان یئری

سفری به گورستانی مربوط به عصر آهن

ویراستار :

گورستان باستانی یئری، با مردمان بدون دهان

بسیاری از ما زمانی که نام گورستان را میشنویم شاید ته دلمان ترسی احساس کنیم، اما در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با گورستانی عجیب، خوف انگیز و تاریخی در دل استان اردبیل آشنا کنیم. با اتراق همراه باشید زیرا می خواهیم سفری هیجان انگیز و باستانی را به گورستان باستانی یئری، گورستانی عجیب با مردمان بدون دهان داشته باشیم.
یئری از توابع بخش های روستای ارجق در شهرستان مشگین شهر است. اگر گذرتان به این گورستان عجیب افتاد حتما به سنگ های این گورستان دقت کنید، زیرا بر روی سنگ ها نقش هایی از افراد بدون دهان قرار دارد که همین موضوع جذابیت گورستان باستانی یئری را چندین برابر می کند. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم حتما به این منطقه از مشگین شهر بروید، زیرا برای دوست داران مناطق عجیب در کشورمان، گورستان باستانی یئری می تواند بهشتی خارق العاده باشد. در این منطقه حدود 280 قطعه سنگ افراشته قرار دارد که به گفته محققین قدمتی بالغ بر هشت هزار سال را دارا می باشند.

قدمت منطقه یئری

همانطور که گفتیم قدمت این سنگ افراشته ها به عصر آهن باز می گردد. این منطقه باستانی و عجیب دارای سه بخش متفاوت شامل دژ نظامی، یک قسمت زیرزمینی به وسعت 400 هکتار و قوشا تپه است. محققین قدمت قوشا تپه را حدود 7 هزار سال تخمین زده اند که از این حیث یکی از تپه های شگفت انگیز و تاریخی کشورمان محسوب می شود.

زنی تنها در بین مردان بدون دهان!!

اما جدای از قدمت بالای گورستان باستانی یئری که خود باعث شگفتی محققین داخلی و خارجی شده است، نکته ای ذهن همه محققین را برآشفته است، و آن نکته این است که بین همه مردان بدون دهان، زنی تنها چه می کند؟ و مهم ترین سوال این است که چرا سنگ قبر این زن برخلاف سایر قبر ها دارای دهان است؟ همه این سوال ها می توانند جواب های مرموزی را در پی داشته باشند، فقط کافیست بار و بندیل خود جمع کنید و باهم به سفری هیجان انگیز به گورستان باستانی یئری با مردان بی دهانش داشته باشید.
 

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


بازدید از یکی از گورستان های مرموز کشور

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید