دریاچه نئور، تجلی زیبای طبیعت در ایران

 (0 نفر)
اردبیل
دریاچه نئور

بهشتی بر فراز آذربایجان

ویراستار :

مناظر فوق العاده دریاچه نئور، بهشتی بر فراز بلندی های آذربایجان

بسیاری از شما با کلمه بهشت گمشده آشنایی دارید، و هر منطقه ای از کشور که زیبایی های بی انتهایی دارد صفت بهشت گمشده را به خود می گیرد. اما در این قسمت می خواهیم شما را با دریاچه ای حیرت انگیز در بلندی های استان اردبیل به نام دریاچه نئور آشنا کنیم، که بی شک چشم انداز های بی بدیل این منطقه شما را به یاد انیمیشن های فانتزی در دوران کودکیتان خواهد انداخت. پس در ادامه با اتراق همراه باشید تا از جذابیت ها و مناظر فوق العاده دریاچه نئور بیشتر لذت ببریم.
اگر همین الان فکر سفر به اردبیل و دریاچه نئور به ذهنتان خطور کرد، به شما تبریک می گوییم زیرا جاذبه ای بکر و دیدنی را برای سفر انتخاب کرده اید. این دریاچه زیبا، بزرگ ترین دریاچه آب شیرین استان تلقی می شود که به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع و بارش های قابل توجه، همیشه پر آب و خروشان است. تپه های سرسبز و بکر و همچنین مناظر فوق العاده دریاچه نئور باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری از گرمای منطقه خود فرار کرده تا به این منطقه خوش آب و هوا بروند.

موقعیت جغرافیایی دریاچه

مناظر فوق العاده دریاچه نئور که موقعیت های سرمایه گذاری بسیار عالی نیز در دل خود دارد، ما بین شهر اردبیل و خلخال قرار گرفته که از این حیث منطقه ای بسیار خوش آب و هوا و مطبوع می باشد. اما در این قسمت برای شما خبری خوب و هیجان انگیز داریم. اگر به این دریاچه فوق العاده زیبا سفر کردید می توانید به 19 کیلومتری این دریاچه نیز بروید تا یکی از زیباترین ییلاق های کشور را از نزدیک مشاهده کنید. ییلاق سوباتان، ییلاقی بی نظیر در استان اردبیل می باشد.

محیط زیست دریاچه

این منطقه علاوه بر مناظر فوق العاده دریاچه نئور، محیط زیست بسیار مهمی نیز دارا می باشد. اگر به این دریاچه سفر کنید، خواهید دید که پوشش گیاهی متنوعی که در این منطقه رشد کرده، از نظر زیست محیطی تاثیر شایانی در حیات موجودات این منطقه دارد. در ضمن نکته جذاب دیگر در رابطه با این دریاچه، پرورش نوعی ماهی قزل آلای رنگین کمان است که در گروه بهترین ماهی های دنیا قرار دارد.

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


داشتن آب و هوای بسیار مناسب و چشم اندازی بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


مسیری سخت برای پیاده روی

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید