قلعه قهقهه، تبعیدگاهی مخوف در دل تاریخ

 (0 نفر)
مشگین شهر
قلعه قهقه

تبعیدگاهی مخوف

ویراستار :

ما را در سفر به قلعه قهقه تبعیدگاهی مخوف در دل تاریخ همراهی کنید!

همه ما می دانیم که کشورمان، یکی از کشورهای متمدن و قدیمی بین سایر کشورها است، پس طبیعی است که مناطق تاریخی و قدیمی زیادی نیز داشته باشد. در این قسمت می خواهیم شما را با یکی از قلعه های مهم و بسیار قدیمی در اردبیل آشنا کنیم. شاید نام قلعه قهقهه تبعیدگاهی مخوف در استان اردبیل به گوشتان خورده باشد اما مطمئنا از راز های این قلعه قدیمی هنوز هم بی اطلاع هستید. پس با اتراق همراه باشید تا این قلعه را به خوبی بشناسید.
برای اینکه در رابطه با پیشینه و تاریخ بنای این قلعه برایتان بگوییم، باید شما را به تاریخ پیش از اسلام ببریم، پس چشمانتان را ببندید تا آماده سفر به حدود 1500 سال پیش شوید. قلعه قهقهه تبعیدگاهی مخوف در دل تاریخ می باشد که قدمت آن به دوران قبل از اسلام باز می گردد. این قلعه، محلی برای تبعید افراد سیاسی مهم همانند شاهزادگان صفوی بود که به همین جهت در تاریخ کشورمان شهرت بسیاری یافته است. البته این قلعه به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی که دارد، محل امنی برای نگهداری خزاین و جواهرات سلطنتی نیز بود.

موقعیت جغرافیایی قلعه قهقهه تبعیدگاهی مخوف

اما اگر بخواهید به این قلعه حیرت انگیز سفر کنید باید به شما بگوییم که انتخاب فوق العاده ای داشته اید. زیرا این قلعه در یکی از شهرستان های بسیار خوش آب و هوای استان اردبیل قرار گرفته است. این قلعه در بخش ارشق از توابع مشگین شهر قرار گرفته است. قلعه قهقهه تبعیدگاهی مخوف، در ارتفاع حدود 1000 متری از سطح زمین و در فراز تپه ای سنگی می باشد که همین عوامل باعث شده بود تا این قلعه به یکی از استراتژی ترین قلعه های کشور در دوران صفویه تبدیل شود.

آب و هوای منطقه

اگر می خواهید به این قلعه فوق العاده جذاب بروید باید به شما بگوییم که حواستان به فصل سفرتان باشد. این قلعه به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع، آب و هوایی سرد و کوهستانی دارد و در فصول سرد سال مانند زمستان صعود به این تپه بسیار مشکل است. فصول بهار تا اواسط اردیبهشت بهترین زمان برای سفر به این منطقه خوش آب و هواست، زیرا علاوه برا دیدن قلعه، از چشم انداز های طبیعی این منطقه نهایت لذت را خواهید برد.

نویسنده: محمدرضا فاطمی

 

 

پیشنهادات


0

مزایا


موقعیت طبیعی بسیار عالی

شرایط و محدودیت ها


عدم وجود مغازه و راه صعب العبور

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


موقعیت خاصی ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید