بندرچابهار؛بندر ترانزیتی ایران

 (0 نفر)
چابهار
بندر چابهار

بزرگترین دریای بزرگ

ویراستار :

با ما همراه باشید با سفری به بندر چابهار

چابهار یا چهاربهاربا مساحتی حدود 17155 کیلومتر مربع یکی از شهرهای بلوچستان ایران می باشد.  چون همیشه اطراف آن دارای هوای معتدل و بهاری است  به آن چهاربهار گفته می شود و در کنار آب های گرم اقیلنوس هند در منتهی الیه جنوب شرقی ایران قرار دارد و بندر چابهار تنها بندراقیانوسی ایران است که اسکه آن قدرت بارگیری کشتی های اقیانوس پیما را دارد و از مناطق بازرگانی آزاد ایران است. کشورهای زیادی از جمله افغانستان،ترکمنستان،تاجیکستان،ازبکستان،قرقیزستان و قزاقستان از راه های این بندر می توانند به آب های آزاد راه پیدا کنند به همین دلیل از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. در واقع به علت سرمایه گذاری های فراوانی که در آن صورت می گیرد از جمله ساخت راه آهن به سوی آسیای میانه،ساخت اسکله،افزایش بارگیری کشتی های اقیانوس پیما و احداث فرودگاه بین المللی در این بندر می توان گفت یکی از مهم ترین چهارراه های شمال ،جنوب بازرگانی دنیا است.

امکانات بندرچابهار

این بندر علاوه بر امکانات بازرگانی دارای مراکز تاریخی و طبیعی مهمی جهت بازدید گردشگران می باشد.

جاذبه های تفریحی وتاریخی بندرچابهار

از جاذبه های این شهر می توان به جزیره شیطان،کوه ملی مینیاتوری،رودخانه باهوکلات،جنگل حرا،انجیر معابد و تالارلیبازاشاره کرد. 
اکثر مردم این شهر بلوچ و اهل سنت هستند و به زبان بلوچی صحبت می کنند. از غذاهای مهم این شهر می توان بریانی،بکودا،تباهگ و انواع مختلف نان را نام برد. پیشنهاد می شود که مسافرت در فصل پاییز به این شهر از نظر آب و هوایی بهترین زمان است. بندر چابهار به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد،یعنی نزدیکی به منطقه استوایی از تغییرات آب و هوایی کمتری برخوردار است و معتدل ترین هوای جنوبی کشور را دارد و ناشناخته های زیادی وجود دارد که هر گردشگر را به سمت خود می کشد.

خلیج چهاربهار بزرگترین خلیج ایران در نزدیکی سواحل دریای عمان می باشد که در سه ماهه ی تابستان تحت تاثیر بادهای سرد قطب جنوب می باشد که به آن بادهای 120 روزه می گویند. بندر چهاربهار دارای دو اسکله بزرگ به نام های اسکله شهید بهشتی و شهید کلانتری است که کشتی های زیادی جهت بارگیری در آن جا لنگر می اندازند.با این مقاله از سفر با اتراق همراه باشید.

نویسنده :ویداشربتی

پیشنهادات


0

مزایا


راه آب های آزاد به اقیانوس ها و ترانزیتی کالا از کشورهای مختلف

شرایط و محدودیت ها


محدودیتی ندارد.

پیشنهاد فصلی


پاییز

فرصت های سرمایه گذاری


برای ساخت بازار،هتل،رستوران

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید