تالاب فریدون کنار مازندران ؛ خانه امید پرندگان

 (0 نفر)
فریدونکنار
تالاب فریدون کنار

تالاب فریدون کنار

ویراستار :

معرفی تالاب فریدون کنار

تالاب فریدون کنار از تالاب های شمال ایران در جنوب شرقی این شهر قرار دارد ، فریدونکنار به دلیل وجود ساحل منحصر بفرد یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری ایران در مازندران است. آب بندانهای فریدونکار همان شالیزارهایی ست که در زمستان به دامگاه شکار پرندگان تالاب تبدیل می شود. سالانه پرندگان متفاوتی را به خود جلب می کند . با اتراق همراه باشید تا بااین تالاب زیبا و پرندگان نادری که همه سالانه به این منطقه مهاجرت می کنند آشنا شوید تا سفری خوب و دلچسب به شمال ایران را داشته باشید.

تالاب فریدون کنار زیستگاه پرندگان

این تالاب با گردهم آوردن گونه های جانوری و آبزی و گیاهی یکی از اکوسیستم های تالابی شمال کشورایران است .حتما نام درنای سیبری به گوشتان خورده گونه ی نادری از پرنده ای که هر سال به کشوران سفر میکند و زمستان ها را اینجا برای زندگی اش انتخاب میکند .اهمیت تالاب در این است که زیستگاه این پرنده که نام امید را با خود به یدک می کشد زمستان ها را در این تالاب می گذراند .
 مساحت تالاب 5400 هکتار است و زیتسگاه پرندگان و موجودات مختلفی از قبیل پرندگان خانواده مرغابی مانند غاز ، اردک ، باکلان بوتیمار ، حواصیل شب ، گاوچرانک ، اگرت سفید بزرگ ، اگرت کوچک ، حواصیل خاکستری ،قوی گنگ ، قوی فریادکش، قوی کوچک ،غاز پیشانی سفید ،غار خاکستری، عروس غاز، گیلار، خوتکا،اردک ارده‌ای ،خوتکای ابرو سفید – اردک سرسبز ، فیلوش ،اردک نوک پهن ،اردک سرحنایی ، اردک بلوطی فچنگر ، طاووسک ، پاشلک کوچک ، پاشلک معمولی ، ابیا، کاکایی کوچک ، کاکایی سر سیاه ، کاکایی صورتی ،کبوتر جنگلی و خیلی از گونه های دیگر که تالاب فریدون کنار را برای زمستان گذرانی برمی گزینند. تالاب فریدونکنار از تالاب های ثبت شده در کنوانسیون بین المللی رامسر می باشد .

چندنکته درباره تالاب فریدون کنار

فریدون کنار توسط دامگاه داران ندیریت می شود بهتر است قبل از ورود به منطقه با یکی از شکارچیان هماهنگ شوید .
برای تماشای قوهای به تالاب سرخرود بروید . بهترین زمان دیدن این تالاب و پرندگان زیبایش در آذرماه می باشد .

 

* نویسنده : سمیه پیرزاده

پیشنهادات


0

مزایا


وجود پرندگان نادر و مهاجرت درنای سیبری و صحنه تماشایی

شرایط و محدودیت ها


محدودیتی وجود ندارد .

پیشنهاد فصلی


پاییز

فرصت های سرمایه گذاری


منطقه در اختیار محیط زیست نمی باشد شکارچیان پول هنگفتی از شکار بدست می آورند.

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید