کلوت شهداد کرمان، گرم ترین نقطه زمین

 (0 نفر)
کرمان
کلوت شهداد کرمان

به گرم ترین نقطه کره زمین خوش آمدید!

ویراستار :


وقار کویر را در کلوت شهداد کرمان ببینید

بدون شک سفر کردن به مکان هایی که تا به امروز نرفته ایم و برایمان ناشناخته است، می تواند جذابیت یک سفر خانوادگی و یا دوستانه را چندین برابر کند. برخی مکان ها باعث می شوند تا انسان بیشتر به عظمت و بزرگی خدا پی ببرد و جذابیت های طبیعت خداوند را از نزدیک لمس کند. به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با اتراق همراه باشید تا با یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری کشورمان در استان کرمان آشنا شوید. کلوت شهداد کرمان به عنوان گرم ترین نقطه کره زمین در انتظار افرادی است که عاشق گرما و مکان های کویری هستند.

تحسین شگفتی طبیعت در کرمان

همانطور که در جریان هستید استان کرمان را می توان استانی گرمسیر دانست و جاذبه های گردشگری این استان با طعم گرما هستند. همانطور که گفتیم کلوت شهداد کرمان یکی از کویر هایی است که با وارد شدن به آن، چشمتان به جز شگفتی چیزی نمی بیند. کلوت شهداد کرمان را می توان گرم ترین نقطه کره زمین دانست که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. شاید در ذهنتان این سوال پیش بیاید که کلوت به چه معناست؟ کلوت به برجستگی های بین شیار های یو شکل گفته می شود. این اشکالی که در کلوت شهداد کرمان دیده می شود، در اثر رسوبات و فرسایش های بسیار قدیمی شکل گرفته است.

مجوز برای بازدید

اما باید این نکته را بدانید که برای بازدید از کلوت شهداد کرمان باید مجوز بگیرید. کلوت شهداد کرمان دارای سه منطقه سبز، نارنجی و قرمز است که برای رفتن به منطقه سبز از جاده شهداد – نهابندان تقریبا 2 کیلومتر امتداد دارد، منطقه نارنجی و قرمز که مناطق ممنوعه کلوت شهداد کرمان محسوب می شوند درست بعد از منطقه سبز شروع می شوند که اگر بدون هماهنگی وارد شوید به احتمال بسیار قوی دچار مشکل شده و راه را گم کنید و در این صورت احتمال بازگشتتان بسیار کم است.

در کرمان اتراق کنید

اگر می خواهید سفرتان را به استان کرمان آغاز کنید برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو آنلاین سوئیت و منزل مورد نظر خود در کرمان، به راحتی سفر خود را آغاز کرده و دیگر نگران محل اسکان خود نباشید.

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


شاهکار طبیعت خداوند

شرایط و محدودیت ها


محدودیت های تردد وجود دارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید