مناظر چشم نواز کویر لوت کرمان را از دست ندهید

 (0 نفر)
بم
کویر لوت کرمان

سفری رویایی به قلب کویر لوت کرمان

ویراستار :


سفری به کویر لوت کرمان، یکی از گرم ترین نقاط جهان

شاید اگر یک لیست بلند بالا از مکان هایی که قرار است برای اوقات فراغت خود به آن جا سفر کنید تهیه شود، ابتدا شهر ها و استان های شمالی را بنویسید. اما در این مقاله می خواهیم یکی مکان متفاوت با آب و هوای متفاوت را به شما معرفی کنیم که اتفاقا طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. همانطور که می دانید استان کرمان از جمله استان های گرمسیر و زیباست. می خواهیم به شما کویر لوت کرمان را که حدود 10 درصد کل مساحت کشور را در بر گرفته معرفی کنیم پس با اتراق همراه شوید.

کویری به وسعت زیبایی

اگر تصمیم گرفتید یک کویر نوردی را آغاز کنید باید به شما تبریک بگوییم زیرا که یک تفریح بسیار پر هیجان و مملو از آرامش را انتخاب کرده اید. کویر لوت کرمان از جمله مکان های خشک و فرا گرم جهان محسوب می شود که حدود 120 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. این منطقه سرشناس در ایران، مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار گرفته زیرا این کویر به عنوان گرمترین نقطه کره زمین شناخته شده است. البته باوری نادرست نیز در رابطه با کویر لوت کرمان هست که می گوید این کویر بزرگ ترین بیابان جهان می دانند در حالی که بهتر است بدانید 24 بیابان دیگر در دنیا بزرگ تر از کویر لوت کرمان می باشند.

بیابانی که در یونسکو ثبت شد

جذابیت کویر لوت کرمان آن زمان بیشتر می شود که بدانید این دشت سوزان آن قدر جذابیت دارد که به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست میراث طبیعی سازمان یونسکو ثبت شده است. این منطقه که به عنوان بکرترین نقطه ایران معرفی شده با ویژگی های منحصر بفردی که داراست هرساله عاشقان کویر نوردی و دلبستگان آرامش روحی را به این نقطه از ایران می کشاند.

در سفر اتراق کنید!

در این بخش می خواهیم به شما پیشنهادی کنیم که شاید رد کردنش برای شما سخت باشد. همانطور که می دانید یکی از دغدغه های اصلی همه مسافران، محل اسکان در شهر مقصد است. اتراق این دغدغه را حل کرده زیرا شما می توانید قبل از آغاز سفرتان، با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در کرمان، با خیالی راحت و همچنین صرفه جویی قابل ملاحظه به سراغ کویر نوردی خود در استان زیبای کرمان بروید.
 
"سفری مملو از آرامش را برایتان آرزومندیم"

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


مناظر بکر بیابانی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


زمستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید