غار طلسم‌ ایوان، غاری با سنگ هایی بسیار زیبا

 (0 نفر)
ایوان
غار طلسم‌ ایوان

غار طلسم‌ ایوان، غاری اسرار آمیز در ایلام

ویراستار :


سفری هیجان انگیز به غار طلسم‌ ایوان با اتراق

استان ایلام از آن دسته از استان های گردشگر پذیر و جذاب در کشورمان محسوب می شود. در این مقاله می خواهیم به یکی از جاذبه های بی نظیر در استان ایلام وشهرستان زیبای ایوان سفری داشته باشیم. شهرستان ایوان با طبیعت بکر و آب و هوای منحصر بفردی که دارد می تواند مقصد مناسبی برای سفر بعدی شما باشد. غار طلسم‌ ایوان را می توان یکی از جاذبه های زیبا و بکری دانست که جذابیت های آن بسیاری از طبیعت گردان را به این شهرستان کشانده است. تا انتهای این مقاله با اتراق همراه باشید تا درباره این غار اسرار و آمیز با سنگ های بسیار زیبا بیشتر صحبت کنیم.

غاری در روستای سراب

همانطور که گفته شد غار طلسم‌ ایوان در استان ایلام جا خوش کرده و سالانه گردشگران بسیاری را میزبانی می کند. غار طلسم‌ ایوان در شرق روستایی به نام سراب قرار داشته و در منطقه مرتفع خودنمایی می کند. این غار در سال 1369 شناخته و کشف شد. در این غار اجساد حیوانات درنده پیدا شده که از همین موضوع می توان استنباط کرد، این غار زیستگاه مناسبی برای حیوانات بوده است. بی شک اگر این غار را از نزدیک ببینید، هیجان زده از منظره خواهید شد.

سنگ های بسیار زیبای غار طلسم‌ ایوان

اگر به سقف غار طلسم‌ ایوان نگاه کنید سنگ های استلاگتیتی خواهید دید که از سقف آویزان شده اند و در عمق 100 متری آن، سه راهی وجود دارد که یک دهلیز به ژرفای 20 متر را می توان دید. سنگ های این غار از جنس آهک اند و اگر می خواهید به این غار سفر کنید، فصل تابستان بهترین فرصت است تا به دل طبیعت ایلام و شهرستان ایوان بزنید.

با اتراق سفر کنید

به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از آغاز سفرتان، به فکر محل اسکان در شهر مقصد باشید. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در ایوان و استان ایلام، به راحتی سفر خود را آغاز کرده و دیگر نگران محل اسکان در شهر مقصد نباشید. بی شک با اتراق سفری به صرفه را تجربه خواهید کرد.

"سفری مملو از حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


غاری بکر و طبیعی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید