غار کلماکره لرستان، یکی از پر رمز و راز ترین غار های جهان

 (0 نفر)
پلدختر
غار کلماکره لرستان

سفری به تاریخی کهن لرستان با غار کلماکره

ویراستار :


سفر به غار کلماکره لرستان، سفری هیجان انگیز و جذاب

استان لرستان جزو استان های بسیار زیبای کشورمان می باشد که همه ما می دانیم به آبشار های بهشتی خود معروف است. اما در این مقاله می خواهیم به سراغ یکی از جاذبه های بی نظیر این استان برویم. این جاذبه نشان می دهد که لرستان علاوه بر آبشار های بی نظیری که دارد، مکان های شگفت انگیز دیگری نیز در دل خود پنهان کرده که شهرت جهانی دارد. غار کلماکره لرستان از آن دسته از جاذبه هایی است که شاید نام آن را کم شنیده اید اما به خاطر شرایطی که دارد، شهرت جهانی یافته است. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با این جاذبه بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

گنجینه ای بزرگ در لرستان

غار کلماکره لرستان مکانی بسیار ویژه و معروف است که به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از آن دیدن کنید. یکی از ویژگی های شگفت انگیز غار کلماکره لرستان، تاریخ طولانی است که با خود حمل می کند. این غار باستانی در گذشته جهت اختفا و شرایط اضطراری از آن استفاده می شد. غار کلماکره لرستان در پلدختر استان لرستان می باشد که اگر به این شهرستان سفر کردید، یادتان باشد که حتما از این جاذبه بی نظیر و رازآلود دیدن کنید.

ویژگی های غار کلماکره

اما اگر به غار کلماکره بروید خواهید دید که ارتفاع غار از سطح زمین حدود 650 متر است که دهانه آن به‌ سمت دره‌ ای نسبتا عمیق گشوده شده و از منظرگاه آن می‌ توان جلگه سیمره و کشکان را مشاهده کرد. چشم انداز این منطقه بسیار زیباست. این منطقه بی شک یکی از بی نظیر ترین مکان های تفریحی ایران محسوب می شود که افراد عاشق طبیعت نیز سالانه سعی می کنند این غار را از نزدیک ببینند و از تاریخ بلند بالای این غار لذت ببرند.

با اتراق سفر کنید

همه ما می دانیم که یکی از مشکلات سفر ما، مکانی برای اقامت در شهر مقصد است. بهتر است قبل از آغاز سفرمان، محل اسکان را در شهر مقصد رزرو کنیم تا در طول سفر خیالمان بابت اقامتگاه راحت باشد. برای این موضوع شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در لرستان، به راحتی غار کلماکره لرستان را از نزدیک تجربه کنید.

"سفری همراه با حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده: محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ بسیار طولانی غار

شرایط و محدودیت ها


مسیری نسبتا سخت برای رسیدن به غار

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید