موزه مردم شناسی تربت حیدریه، محلی برای شناخت رسوم

 (0 نفر)
تربت حیدریه
موزه مردم شناسی تربت حیدریه

سفری به قلب اصالت خراسان با موزه مردم شناسی

ویراستار :


در موزه مردم شناسی تربت حیدریه، در میان تاریخ خراسان جولان دهید

سفر به استان های سرتاسر کشور می تواند بسیار جذاب و آموزنده باشد. که اگر اهل تاریخ و زیبایی های تاریخی هستید به استان خراسان رضوی حتما سری بزنید و از تاریخ غنی منطقه بازدید کنید. استان خراسان رضوی و شهرستان تربت حیدریه از جمله مکان هایی هستند که جاذبه های گردشگری بسیار متفاوت و تاریخی در دل خود قرار داده اند. موزه مردم شناسی تربت حیدریه از جمله مکان های فرهنگی می باشد که با قدم زدن در راهرو های آن، سفری به اعماق فرهنگ خراسان خواهید کرد. تا انتها با اتراق همراه باشید.

موزه ای برای آداب و رسوم منطقه

همانطور که گفتیم موزه مردم شناسی تربت حیدریه از جمله مکان هایی است که شما با سفر به این شهرستان می توانید از آن نیز بازدید کنید. موزه مردم شناسی تربت حیدریه در کنار مزار قطب الدین حیدر در محلی که قبلا به رباط طبسی معروف بود بنا شده و شامل غرفه های آداب و رسوم مردم تربت حیدریه، فنون و مشاغل بومی و هنرهای سنتی و صنایع دستی می باشد. این موزه در سال 1385 افتتاح شد. رباط و کاروانسرای طبسی به کمک یکی از تجار معروف عصر قاجار به نام حاج محمد ابراهیم طبسی در اواخر قاجاریه بنا شده است.

بنایی برای فرهنگ غنی مردم

بی شک موزه مردم شناسی در تمامی شهر ها و استان های کشور نشان دهنده فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن منطقه می باشد. اگر گذرتان به شهرستان تربت حیدریه افتاد حتما از این جاذبه بی نظیر دیدن کنید زیرا تاریخ منطقه را به صورت مصور به شما نشان می دهد. عاشقان تاریخ می توانند در میان زیبایی های فرهنگی خراسان قدم بزنند.

پیشنهادی برای شما

اگر هنوز سفر خود را به خراسان شروع نکرده اید، دست نگه دارید. مشکلی که در تمامی سفر ها با آن دست و پنجه نرم می کنیم، محل اسکان با قیمت مناسب و به صرفه در شهر مقصد است. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در تربت حیدریه، از جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید کنید.

"سفرتان بی خطر"
 
نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


موزه ای برای عبرت

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید