آبشار آب پری ؛ عروس باشکوه و باوقار مازندران

 (0 نفر)
رویان
آبشار آب پری

آبشار آب پری

ویراستار :

آبشار آب پری ؛ عروس باوقار مازندران

طبیعت بکر شمال همیشه مورد توجه مردمانی که عاشق زیبایی طبیعتند بوده ، آبشار آب پری یکی از جاهای طبیعی متفاوتی ست که در سفر به مازندران نباید بازدید از آن و لذت بردن از جاذبه های اطرافش را از دست بدهید. در این مقاله اتراق را همراهی کنید تا این جای زیبا و خاص شمال ایران را کامل بشناسید.

آبشار آب پری ، آبشاری که آبشار نیست !

آبشار آب پری یا آب پری رویان ، در دل جنگل های مازندران در 13 کیلومتری شهر رویان و نزدیک شهر نور در منطقه ای کوهستانی با آب وهوای خنک  قرار دارد. احتمالا رویان ناشناخته باشد اما شهر نور را گردشگرانی که که به منطقه سفر میکنند حتما باید بشناسند . در زبان محلی به آبشار آب پری « پری او » می گویند اما گردشگران در زبان فارسی آن را به آب پری برگردانده اند. این آبشار شباهت چندان با آبشار ندارد زیرا در اثر رانش زمین قسمتی از سنگ های کوه در شیب تند کوه سرازیر شده اند و آبشار با آب کمی همچون عروسی آرام و با وقار از دل این سنگها به پایین کوه سرازیر می شود. 

ویژگی های طبیعی آبشار

در آب پری درختان در فاصله ی کمی از هم قرار گرفته اند و تمامی پوشش های گیاهیی دست نخورده و بکر باقی مانده اند . از جاذبه های نزدیک این آبشار کجور و یوش هستند. بهترین زمان سفر به اینجا بهار و تابستان است تا از هوای خنک آن لذت برد.
در اطراف آبشار آلاچیق ها برای پهن کردن زیرانداز با ظرفیت 10 نفر وجود دارد . نگران سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی نباشید تمام امکانات برای یک سفر شاد و دلچسب مهیاست ؛ از وسایل بازی بچه ها گرفته تا بوی نان تازه ی زنان این منطقه . رستوران ها و دکه ها غذاهای محلی و آش و چای ذغالی هم می فروشند.

موقعیت جغرافیایی

آبشار آب پری در شهر رویان در نزدیکی شهر نور قرار دارد . برای رفتن به آن باید به روستای رویان بروید و به خیابان شهدا وارد شوید ، به اولین چهارراه که محل بازار معروف رویان در آنجا قرار دارد و گردشگران زیادی را جذب می کند ، رسیدید مسیر را به سمت جاده رویان بلده ادامه دهید . در جاده ی پر پیچ و خم و جنگلی لنگرود باید 12 کیلومتر مسیرتان را ادامه دهید تا به آبشار آب پری برسید ؛ آبشار در کنار جاده قرار دارد می توانید جایی که ماشینتان را پارک کردید هم آبشار زیبا را ببینید.

 

 

* نویسنده : سمیه پیرزاده

پیشنهادات


0

مزایا


وسایل رفاهی مناسب ، فضای خانوادگی و دیدنی های جذاب اطراف منطقه

شرایط و محدودیت ها


محدودیتی موجود نیست.

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


سرمایه گذاری خاصی وجود ندارد.

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید