واقعا به جهنم دره می روید؟!

 (0 نفر)
خوی
جهنم دره آذربایجان غربی

جهنم دره آذربایجان غربی ، تکه ای از بهشت

ویراستار :

جهنم دره ؛ منطقه ای مرگبار در ایران

 

اینجا جهنم است . منطقه ای مرگبار در ایران ؛ بارها شاید هنگام عصبانیت از واژه « جهنم دره » استفاده کرده اید .می دانستید چنین جایی واقعا وجود دارد؟ جهنم دره جایی ترسناک و مخوف به خاطر دور بودن وصعب العبور بودن آن به جهنم دره سی معروف است .شاید به همین خاطر باشد که عده ای خواستند به ته دره برسند وجان سالم به در نبردند .افرادی که تلاش کردند به ته دره برسند اما به پایین سقوط کردند و هرگز جنازه هایشان پیدا نشد. طول این دره 13 کیلومتر و عمق آن بین 1700 تا 2800 متر متغییر است .

جهنم دره آذربایجان غربی ، تکه ای از بهشت

جهنم دره ، دره ای سرسبز در آذربایجان غربی به خاطر پوشش گیاهی وسیع و تنوع گونه های جنوری ، آبشار ، قله های مرتفع و چشمه های آب معدنی تکه ای از بهشت می باشد ؛ این منطقه در گذشته در جاده ابریشم قرار داشته است .بسیاری از کوهنوران و صخر نوردهها با وسایل و تجهیزات مناسب توانسته اند قله های آن را فتح کنند .علاوه بر دره های مرتفع،  راه های پرپیچ و خم و تنگ و باریک اش ، کمتر کسی جرات می کند به این منطقه خطرناک پا بگذارد به این خاطر هنوز زیستگاه حیوانات وحشی مانند خرس ،آهو ، قوچ ، کفتار ، پرندگانی مثل عقاب و شاهین می باشد .

موقعیت جغرافیایی

خوی مهم ترین و بزرگترین شهر بعد از ارومیه می باشد که دره جهنم در دل آن واقع شده است .برای دیدن این مکان زیبا می توانید از شهرخوی به سمت چالدران از سمت جاده زرآباد حرکت کنید ، در نزدیکی روستای قریس که کوهستای می باشد به منطقه ی جهنم دره می رسید. اتراق پیشنهاد می کند برای دیدن چشم اندازهای این دره راهی شهرستان خوی شوید .

 

 

* نویسنده : سمیه پیرزاده

پیشنهادات


0

مزایا


حفظ زیستگاه پرندگان و حیوانات و پوشش های گیاهای به دلیل صعب العبور بودن و دست نیافتن بشر

شرایط و محدودیت ها


وجود شیب بسیار تند 70 درجه ، تنگی و صعب العبوربودن مسیرها

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


واقع شدن خوی در جاده ابریشم و جاده تجاری شرق و غرب

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید