سفری به دوران سلجوقی با مسجد جامع اشترجان

 (0 نفر)
فلاورجان
مسجد جامع اشترجان

سفری تاریخی به مسجد جامع اشترجان

ویراستار :


مسجد جامع اشترجان، یکی از ارزشمندترین مساجد ایران

به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه شوید زیرا قرار است به یک سفر تاریخی و هیجان انگیز از نوع مذهبی سفر کنیم. استان اصفهان با شهرستان های بی نظیری که دارد می تواند یکی از انتخاب های بی چون و چرای ما برای سفر باشد. فلاورجان یکی از شهرستان هایی می باشد که جاذبه های گردشگری بی نظیری را در خود قرار داده است که یکی از آن ها مسجد جامع اشترجان می باشد. تا پایان این مقاله با اتراق همراه شوید تا به مسجد تاریخی اشترجان سفری داشته و جزئیات این مسجد را باهم بشناسیم.

مسجدی در شهرستانی تاریخی

اگر بخواهیم درباره شهرستان فلاورجان صحبت کنیم، باید بگوییم که سابقه سکونت بشر در این منطقه به حدود 6 هزار سال پیش باز می گردد. پس طبیعی است که جاذبه های گردشگری نیز در این منطقه زیاد باشد. یکی از این جاذبه های مذهبی و تاریخی، مسجد جامع اشترجان می باشد. بنای مسجد اشترجان در محله اشترجان شهر ایمانشهر مربوط به دوره ایلخانی در وسعتی حدود هزار و 500 متر مربع به ابعاد50 در 30 متر ساخته شده و از قسمت های مختلف آن می توان به دو سردر شمالی و شرقی، شبستان های ستون دار، صحن و رواق های اطراف آن، ایوان جنوبی و گنبد خانه اشاره کرد.

مسجدی تاریخی با دو ورودی

مسجد جامع اشترجان از جمله مسجد های مهم کشور می باشد که سابقه آن بسیار طولانی می باشد. مناره ‌های این مسجد، مانند منار جنبان اصفهان، که در سال ۷۱۶ بنا شده‌است، متحرک است و از این جهت بسیار منحصر به فرد است. این بنا از خشت و آجر ساخته شده است. مسجد دارای دو ورودی است که ورودی اصلی در شمال بنا و ورودی دیگر در شرق آن قرار گرفته ‌است.

سفری بی نظیر به فلاورجان

بی شک بازدید از مسجد جامع اشترجان می تواند برای شما بسیار جذاب بوده و تاریخ دوستان را هیجان زده کند. اگر دلتان می خواهد از این مکان مذهبی و تاریخی دیدن کنید می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در فلاورجان، چند روزی را میهمان این مردم خونگرم باشید.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی


پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ مسجد

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید